Nowe kierownictwo PlasticsEurope

Nowe kierownictwo PlasticsEurope

PlasticsEurope europejskie stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych powołało Virginię Janssens na stanowisko Dyrektor Zarządzającej. Virginia Janssens, która 16 marca br. rozpocznie pracę w PlasticsEurope, od 2012 r. była Dyrektorem Zarządzającym w europejskiej organizacji zrzeszającej producentów opakowań EUROPEN (European Organization for Packaging and the Environment).

- Cieszymy się bardzo, że Virginia Janssens dołączy do nas. Jej ekspertyza, kompetencje oraz zdolności przywódcze są kluczowe dla przyszłości PlasticsEurope - powiedział Javier Constante, Prezes PlasticsEurope i Wiceprezes firmy Dow. - Virginia wnosi doświadczenie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i współpracy z firmami z łańcucha wartości branży, które będzie nieocenione do osiągnięcia wspólnych zrównoważonych celów branży i jej interesariuszy.

- Jestem zaszczycona objęciem stanowiska Dyrektor Zarządzającej PlasticsEurope. Z otwartością, poczuciem odpowiedzialności i świadomością wyznaczonego celu będę reprezentować przemysł, który jest nastawiony na innowacyjność chcąc wyjść naprzeciw wyzwaniom i zapotrzebowaniu sektora branż powiązanych wykorzystujących tworzywa. Stowarzyszenie PlasticsEurope, wspierając tę transformację przemysłu tworzyw, ułatwiai przyspiesza poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań poprzez pracę z, na rzecz i w imieniu swoich organizacji członkowskich i ich partnerów. Znajdujemy się w przededniu nowej ery dla tworzyw, w której pozytywny wkład tych materiałów na rzecz klimatu i społeczeństwa powinien zostać wykorzystany i doceniony - dodaje Virginia Janssens.

virginia
Virginia Janssens

Virginia Janssens zdobyła doświadczenie w Brukseli pracując jako konsultant ds. public affairs i public relations dla wielu organizacji z sektora ochrony środowiska, spożywczego, chemicznego i energetycznego, zanim podjęła pracę jako menedżer ds. spraw europejskich (w styczniu 2010 r.) w organizacji EUROPEN. Ukończyła studia na wydziale nauk politycznych i społecznych w Katolickim Uniwersytecie w Leuven (Belgia) oraz na kierunku zarządzania międzykulturowego w Wyższej Katolickiej Szkole Zarządzania ICHEC w Brukseli.