Nowe mufy termokurczliwe o dużej średnicy

Nowe mufy termokurczliwe o… Jeszcze w tym roku spółka Radpol wprowadzi do swojej oferty mufy termokurczliwe o średnicy 800 mm, produkowane w technologii sieciowania radiacyjnego. Będą one wykorzystywane do łączenia rur preizolowanych w sieciach ciepłowniczych.

Po wprowadzeniu pod koniec 2013 roku muf termokurczliwych o średnicy 710 mm Radpol stał się jedynym europejskim producentem muf sieciowanych radiacyjnie o tak dużych średnicach. Stanowią one alternatywę dla obecnie stosowanych muf termooporowych i posiadają wszystkie zalety muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie. Charakteryzują się one tzw. pamięcią kształtu, co oznacza, że pod wpływem ciepła kurczą się do znacznie mniejszych rozmiarów, zapewniając pełną izolację łączonych elementów i wyjątkową trwałość sieci ciepłowniczych.

- Przez dwa lata pracowaliśmy nad zmianą technologii produkcji, która pozwoliłaby nam sieciować radiacyjnie produkty z polietylenu tak dużych rozmiarów - mówi Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA. - Musieliśmy w tym celu między innymi wprowadzić zmiany w konstrukcji jednego z naszych akceleratorów elektronowych, ale te prace przyniosły oczekiwane efekty. Już w zeszłym roku rozpoczęliśmy produkcję muf 710 mm, które doskonale sprawdziły się na realizowanych przez nas inwestycjach. W tym roku chcemy iść o krok dalej i rozpocząć produkcję muf termokurczliwych o jeszcze większej średnicy - 800 mm. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z klientami zainteresowanymi tym rozwiązaniem.

Pierwsze wyprodukowane przez Radpol mufy o średnicy 710 mm zostały użyte podczas budowy sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy. Wiceprezes spółki jest przekonany, że także nowy produkt przyniesie spółce sukces:

- Biorąc pod uwagę, że jesteśmy jedynym w Europie producentem oferującym produkty termokurczliwe tak dużych rozmiarów, spodziewamy się, że staną się one jednym z naszych flagowych produktów eksportowych w kolejnych latach - mówi Sielski.

Założona w 1973 roku spółka Radpol to jedyna polska firma posiadająca akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową do sieciowania radiacyjnego polietylenu i produkcji wyrobów termokurczliwych. Firma specjalizuje się w produktach z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych mieszanek materiałowych. Produkty firmy używane są w energetyce, branży ciepłowniczej, motoryzacyjnej, elektronice, AGD oraz telekomunikacji.

Czytaj więcej:
brak
 

Producent rur do przesyłu ciepła, wody, gazu i kanalizacji oraz produktów dla energetyki.

Polska