Nowe peryferia partnera firmy Dopak

Nowe peryferia partnera firmy… Austriacka firma Wittmann, działająca za pośrednictwem swoich przedstawicieli także na rynku polskim wprowadziła do swojej oferty nowe innowacyjne urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Portfolio firmy poszerzyło się m.in. o roboty, termostaty, młyny i suszarki.

Wittmann, to międzynarodowe przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i dostarczaniu urządzeń peryferyjnych. W Polsce działa poprzez swojego przedstawiciela spółkę Dopak.

Podczas ostatnich Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007 w Düsseldorfie firma zaprezentowała całą gamę nowoczesnych maszyn. Wiele z nich jest już obecnych w naszym kraju.

Tak jest m.in. z programowalnymi termostatami tempro plus do wtryskarek, które zapewniają automatyczną kontrolę szczelności, możliwość ciągłej pracy na podciśnieniu, a także czytelny wskaźnik temperatury oraz stałą kontrolę pracy podzespołów.

Jeśli chodzi o najważniejsze parametry techniczne urządzenia, to są one następujące: temperatura wody: 90 st. C (maksymalnie 120 st. C), ciśnienie 380 kPa (maksymalnie 600 kPa), moc chłodnicy wynosi 38 kW, a stabilizacja temperatury odbywa się z dokładnością do plus, minus 0,5 st. C.

Suszarka Drymax ED80 firmy Wittmann


Dużym zainteresowaniem użytkowników powinna się też cieszyć nowa generacja suszarek Drymax ED80 z własnym systemem podawania materiału. Zapewnia ona temperaturę suszenia do 130 st. C, a opcjonalnie nawet o 50 st. C wyższą. Wydajność agregatu suchego powietrza dochodzi do 80 m sześciennych na godzinę, a osiągalny punkt rosy wynosi - 50 st. C. Jeśli potrzebne jest osiągnięcie większej wielkości przetworzonego powietrza, wówczas urządzenie natychmiast uruchamia druga dmuchawę.

Warto też zaznaczyć, że wydajność suszenia dochodzi w przypadku tworzyw konstrukcyjnych do granicy 20 kg na godzinę. Ponadto seria Drymax ED 80 jest wyposażona w dwa sita molekularne oraz niezależne od siebie dwa podajniki do suszarki i wtryskarki, a także zintegrowane sterowanie suszarki i podajnika materiału. Do istotnych zalet urządzenia należy również fakt, że chroni ono tworzywo przed wtórnym zawilgoceniem.

Reportaże

Forum