Nowe receptura dla "staromodnych" winyli

Nowe receptura dla "staromodnych"… PCW GmbH, założona w 1887 roku pod nazwą Deutsche Celluloid Fabrik w Eilenburgu w Saksonii w Niemczech, uważana jest za jedną z najstarszych na świecie firm produkujących polichlorek winylu (PVC) i tym samym ściśle związanych z historią płyt winylowych.

Od połowy lat trzydziestych XX wieku modyfikowane granulaty na bazie PVC wytwarzane w zakładzie w Eilenburgu pod handlową nazwą "Decelith" były podstawą do produkcji płyt winylowych. Powstał nawet specjalny dział w firmie dla wsparcia ciągle rosnącej sprzedaży materiału "Decelith" przeznaczonego głównie do ich produkcji.

We wczesnych latach pięćdziesiątych XX wieku, wraz z powszechną dostępnością gramofonów, płyta winylowa rozpoczęła swój triumfalny rozwój. Popularność "winyli" trwała to do czasu wprowadzenia dysku CD w połowie lat 80. Po kolejnym spadku, płyta winylowa ponownie rozwinęła się z niszowego produktu stając się produktem kultowym.

Firma PCW GmbH zamierza aktywnie uczestniczyć w tych przemianach. Produkty pod nazwą "Decelith" były rozwijane nieprzerwanie przez lata i obecnie służą jako podstawa do produkcji nowej generacji płyt winylowych. Powszechnie znana czarna płyta winylowa jest uzupełniona mnóstwem innowacji i kompozycji materiałowych. Obecnie można uzyskać wszystkie kolory tęczy, a nawet materiały fluorescencyjne, przeznaczone czy to dla gramofonu DJ-a, czy też dla wzbogacenia własnej kolekcji płyt.

Ponadto nowa technologia o nazwie HD-Vinyl jest już na etapie uruchomienia. Ta najnowsza generacja płyt winylowych powinno być dostępna w sklepach z płytami już w 2019 roku i obiecuje dłuższy czas odtwarzania oraz znacznie lepszy dźwięk.

płyty winylowe


Firma PCW GmbH dostarcza firmom produkującym płyty winylowe na całym świecie wysokiej jakości granulat, indywidualnie dopasowany do różnych technologii przetwarzania.

Źródło: PCW Gmbh
brak
 

Specjaliści w compoudingu: PVC, PP, TPE, PA

Niemcy