Nowe rozwiązania Lanxess dla przemysłu oponiarskiego

Nowe rozwiązania Lanxess dla… Jednostka Rhein Chemie Additives koncernu Lanxess przedstawi różnorodne rozwiązania dla producentów opon na targach Tire Technology Expo, które odbędą się w dniach 14-16 lutego 2017 roku w Hanowerze (stoisko ADD: C224, hala 2). Będą one obejmowały kompleksowe portfolio przyjaznych dla środowiska środków antyadhezyjnych do opon Rhenodiv, farb do znakowania opon Rhenomark, membran wulkanizacyjnych Rhenoshape oraz przedmieszek z włókami aramidowymi Rhenogran.

Czysta produkcja dzięki nowym smarom do wnętrza opon niezawierającym wypełniaczy

Jednostka Rhein Chemie Additives opracowała nową serię smarów wewnętrznych bez wypełniaczy stosowanych do wulkanizacji pojedynczej opony, które zapewniają czystszą produkcję. Nowe produkty takie jak Rhenodiv BP-337 i Rhenodiv BP-3091 umożliwiają producentom opon stosowanie bardzo małych ilości smarów we wnętrzach ekologicznych opon. Dzięki automatycznemu sprzętowi spryskującemu realizowana jest precyzyjna procedura powlekania, która zapobiega zanieczyszczeniu obszarów opony przylegających do wewnętrznej wkładki. Miejsce pracy pozostaje czyste. Dodatkową korzyścią jest to, że Rhenodiv BP-337 opiera się na sieciowaniu beztlenowym.

Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na brak migrującego silikonu w procesach formowania, zwłaszcza gdy konieczne jest uzyskanie czystej i pozbawionej silikonów powierzchni po procesie wulkanizacji. Rhein Chemie Additives odpowiada na ten trend, wprowadzając dwa nowe smary wewnętrzne do wulkanizacji pojedynczych opon: Rhenodiv BP-166, z niewielką ilością wypełniacza, nie zawierający silikonu, oraz Rhenodiv BP-9500, bez wypełniaczy, nie zawierający silikonu.

Membrany Rhenoshape: Automatyzacja procesów z membranami pokrytymi powłoką trwałą

Rhein Chemie Additives nieustannie zwiększa swoje zdolności produkcyjne w zakresie wysoko wydajnych membran Rhenoshape pokrytych powłoką trwałą. Aby zapewnić odpowiednie parametry jakościowe zgodne z wymogami klientów, procesy operacyjne w różnych zakładach produkcji membran były stopniowo usprawniane i automatyzowane. Membrany Rhenoshape wyposażone w trwałe powłoki ze środka Rhenodiv umożliwiają producentom opon wytwarzanie ich bez korzystania z dodatkowych środków antyadhezyjnych. Ma to szczególne znaczenie w produkcji opon o dużej wartości takich jak opony typu run-on-flat (umożliwiające jazdę bez powietrza), samonaprawiające się czy o obniżonym poziomie hałasu, czyli zawsze wtedy, kiedy niepożądana jest obecność migrującego silikonu z tradycyjnych środków antyadhezyjnych. Ponadto proces spryskiwania opon ekologicznych, zazwyczaj powiązany z zanieczyszczeniem innych ważnych obszarów opony i obszarów roboczych, staje się zbędny.

Przedmieszki z włóknami aramidowymi Rhenogran: różnorodne możliwości mechanicznego wzmocnienia opon kauczukowych

Przy skrajnych naprężeniach mechanicznych, dynamicznych i termalnych Rhenogran P91-40 zapewnia doskonałe wzmocnienie elementów opon. Rhenogran P91-40 zawiera wysoko odporną i lekką masę z krótkich włókien aramidowych Twaron, która jest równomiernie rozłożona w mieszance kauczukowej. Produkt Rhenogran P91-40 można stosować nie tylko do polimerów stosowanych zazwyczaj w produkcji opon takich jak kauczuk naturalny, izoprenowy, butadienowy czy styrenowo-butadienowy (SBR), ale również do wielu innych gatunków kauczuków, w tym etylenowo–propylenowego (EPDM), chloroprenowego, akrylonitrylo-butadienowego (NBR) czy uwodornionego kauczuk akrylonitrylo-butadienowego.

Jednostka ADD koncernu Lanxess zaopatruje przemysł gumowy w szeroki asortyment wstępnie dyspergowanych dodatków do polimerów, promotorów reakcji, aktywatorów wulkanizacji i wypełniaczy, wosków przeciwsłonecznych, środków antyadhezyjnych, farb do znakowania opon oraz wysoko wydajnych membran do pras wulkanizacyjnych.

Czytaj więcej:
Opony 46

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum