Nowe suszarki DPA firmy Piovan

Nowe suszarki DPA firmy Piovan
Firma Piovan wprowadziła na rynek nowe suszarki. Modele z serii DPA wykorzystują sprężone powietrze do suszenia higroskopijnych granulatów.

Seria DPA to sześć modeli o wydajności suszenia od 0,2 to 25 kg/h. Średnia wartość punktu rosy wynosi - 25 st. C i może być zwiększona do - 40 st. C w konfiguracji z sitami molekularnymi. Suszarki tej serii są odpowiednim rozwiązaniem dla małej i średniej produkcji prowadzonej w technologii wtrysku lub wytłaczania.

Suszarki serii DPA to kompaktowe urządzenia w postaci skrzynki zawierającej zasilanie i sterowanie elektroniczne, zarządzające temperaturą oraz innymi funkcjami urządzenia. Przy pomocy suchego i sprężonego powietrza, bez zawartości oleju, o ciśnieniu 5-7 barów, osiągają punkt rosy - 25 st. C, właściwy dla suszenia większości granulatów. Mogą ponadto współpracować ze szklanymi lejami o pojemności 1,3 lub 6 dm lub z izolowanymi lejami suszącymi ze stali szlachetnej i pojemności 10, 20 lub 30 dm3.

Suszarki DPA firmy Piovan

Jeśli chodzi o podstawowe właściwości urządzeń, to zapewniają one oszczędność energii. Dzieje się tak, gdyż sterowanie urządzenia umożliwia zarządzanie przepływem powietrza w siedmiostopniowej skali, regulując automatycznie funkcje w zależności od ilości materiału. I to właśnie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić zarówno energię jak i sprężone powietrze. Warto wiedzieć, że proces regeneracji przebiega bez zużycia energii cieplnej a tym samym bez sprężonego powietrza.

Innym wyróżnikiem nowych suszarek Piovana są samoczynnie dostosowujące się parametry pracy. Dzięki specjalnej Bazie Danych Materiału, która jest standardowym wyposażeniem urządzenia, sterowanie automatycznie reguluje proces suszenia po wybraniu przez operatora rodzaju suszonego materiału i ustawieniu wydajności.

Ważną cechą jest też sterowanie poprawnym przebiegiem procesu suszenia. System elektroniczny suszarek DPA zawiera funkcję kontroli suszenia, która w sposób ciągły kontroluje czas ustawiony i czasy suszenia w leju suszącym sygnalizując zakłócenia.

We wszystkich modelach dyfuzor w leju suszącym jest zdejmowalny, co umożliwia proste i łatwe czyszczenia oraz szybką wymianę materiału.

Dużą zaletą suszarek jest fakt, że wyposażone są one w precyzyjne sterowanie elektroniczne. Wszystkie główne parametry procesu sterowane są mikroprocesorami elektronicznymi, co gwarantuje stały i jednostajny proces suszenia z dokładnością 0.1 st. C w odniesieniu do wartości zadanej. Temperatura pracy osiąga 150 st. C. System sterowania wyposażony jest w wyświetlacz alfanumeryczny, który podaje komunikaty w języku operatora. Do wyboru jest aż 10 języków. Suszarki DPA mogą być wyposażone w energooszczędną opcję Inteligent Material Drying (IMD), która optymalizuje proces suszenia zapobiegając przegrzewaniu materiału i zniszczeniom termicznym. Sterowanie zarządza wartościami zadanymi, bazując na zużyciu materiału, automatycznie redukuje przepływ powietrza w leju suszącym, co w rezultacie przekłada się na zmniejszenie zużycia energii. Suszarka może być wyposażona w port szeregowy do podłączenia systemu nadzorczego np. Win Factory, który zarządza wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi w zakładzie.