Nowe suszarki kompresorowe w ofercie Wittmanna

Nowe suszarki kompresorowe…

Wittmann jest jednym z najstarszych i największych producentów urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W ofercie firmy jednym z ważnych działów są suszarki dla suszenia tworzyw termoplastycznych. Dotychczasowa oferta suszarek suchego powietrza zostaje obecnie rozszerzona o suszarki kompresorowe CARD.

Suszarki Wittmann CARD (Compressed Air Resin Dryer) pozwalają zapewnić wydajność suszenia w zakresie od 0,16 do 1.100 kg/h. Urządzenia CARD oferowane są ze zbiornikami o pojemności od 1 l do 3500 l. W zależności od preferencji użytkownika i wielkości zbiornika suszącego urządzenia są montowane bezpośrednio na wtryskarce lub ustawiane obok maszyny.

suszarki-card-firmy-wittmann

Proces suszenia z wykorzystaniem suszarki kompresorowej można podzielić na 4 etapy.  Na etapie pierwszym urządzenie zasysa powietrze z otoczenia. Pobrane powietrze jest następnie sprężane do ciśnienia 8 bar. Sprężenie powietrza powoduje wydzielenie znajdującej się w nim wilgoci.

W kolejnym etapie sprężone powietrze przepływa przez agregat chłodniczy, co pozwala na wydzielenie z powietrza pozostałej w nim jeszcze wilgoci. Osuszone w ten sposób powietrze jest ponownie ogrzewane do temperatury pokojowej. Uzyskane powietrze suszące posiada punkt rosy -25 oC, i pozwala na suszenie dowolnego tworzywa termoplastycznego. Przygotowane powietrze kierowane jest do zbiornika suszarki.

etapy-przygotowania-powietrza
Etapy przygotowania powietrza suszącego w suszarkach kompresorowych CARD.
1. Zasysanie powietrza z otoczenia suszarki. 2. Sprężanie powietrza do ciśnienia 8 bar. 3. Ochładzanie powietrza. 4. Ponowne ogrzewanie do temperatury pokojowej

Suszarki kompresorowe CARD zostały przygotowane w kilku rozwiązaniach konstrukcyjnych różniących się wielkością zbiorników suszących i systemem sterowania. Wszystkie konstrukcje charakteryzują się jednak bardzo prostą obsługą i łatwym utrzymaniem w eksploatacji.

Z grupy suszarek CARD szczególnie interesujące mogą być urządzenia CARD G. Suszarki te charakteryzuje wydajność suszenia od 0,16 do 2,0 kg/h, posiadają zbiorniki suszące o pojemności od 1 l do 6 l i są przeznaczone do bezpośredniej zabudowy na małych wtryskarkach. Dzięki niskiej cenie, konstrukcje CARD stanowią wspaniałą alternatywę dla suszarek suchego powietrza. Jednocześnie dla oferowanych suszarek CARD dostępny jest bogaty zestaw wyposażenia opcjonalnego. Pozwala ono nie tylko zapewnić łatwy montaż suszarki ale także dostosować ją do potrzeb bardziej wymagających klientów.

W wyposażeniu opcjonalnym suszarek CARD znajdują się przyłącza do połączenia jej z wtryskarką, czujniki poziomu rosy, sygnalizacja alarmowa, zegar pracy tygodniowej, różne filtry dla zasysanego powietrza wraz z możliwością ich automatycznego czyszczenia.

Produkcja suszarek CARD wykonywana jest w zakładach Wittmanna w Austrii. Czas realizacji dostawy wynosi obecnie ok 6 tygodni.

Grupa Wittmann jest globalnym dostawcą wtryskarek, robotów i urządzeń peryferyjnych przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw. Siedzibą grupy jest Wiedeń w Austrii. Grupa zbudowana jest z dwóch głównych podmiotów Wittmann Battenfeld i Wittmann. Dzięki ośmiu zakładom produkcyjnym ulokowanym w pięciu krajach i ponad 33 agencjom przedstawicielskim Grupa prowadzi swą działalność na całym świecie.

Asortyment produktów oferowanych przez Wittmann obejmuje roboty i systemy automatyzacji produkcji, systemy podawania surowców, suszarki, młynki, dozowniki objętościowe i grawimetryczne. W Polsce grupa reprezentowana jest przez Wittmann Battenfeld Polska.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum