Nowe wibroizolatory dla przemysłu spożywczego i medycznego

Nowe wibroizolatory dla przemysłu…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowy typ wibroizolatorów stożkowych o oznaczeniach DVF.6 i DVF.7.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, w tym kauczuku silikonowego MVQ w kolorze szarym (RAL 7040), certyfikowanym zgodnie z FDA (U.S. Food and Drug Administration), nowe elementy mogą być montowane w maszynach i urządzeniach spożywczych, farmaceutycznych lub medycznych. Zadaniem wibroizolatorów jest minimalizowanie drgań pracujących maszyn i urządzeń oraz redukowanie hałasu.

Nowe wibroizolatory charakteryzują się dużą odpornością na korozję, mogą pracować w kontakcie z chemikaliami i w bardzo szerokim zakresie temperatur od +200oC do -50 stopni Celsjusza.

DVF

Rys.1 Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7

Standardem jest twardość 55 w skali Shore A, natomiast twardość 40 i 70 są możliwe na zamówienie dla odpowiednich ilości. Nowe elementy wibroizolacyjne są dostępne w wersji DVF.6, t.j. z trzpieniem gwintowanym oraz DVF.7 z wtopką z otworem gwintowanym i znakomicie uzupełniają szeroką gamę wibroizolatorów wykonanych z gumy naturalnej NR o różnych kształtach i twardościach.

NR

Rys.2 Wibroizolatory z gumy naturalnej NR z serii DVA

Zastosowane materiały pozwalają na użycie wibroizolatorów serii DVF w aplikacjach medycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, nawet w bezpośrednim kontakcie z produktem spożywczym, do czego nie nadawały się dostępne dotychczas wibroizolatory.

Źródło: Elesa+Ganter


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska

POWERRubber.com
POWERRubber.com
*.42.112.152

Wysłany: 2019-03-15 22:01:04

Świetne rozwiązanie!