Nowe wtryskarki Romi

Nowe wtryskarki Romi Podczas największego tegorocznego wydarzenia w branży tworzyw sztucznych, targów K 2013, brazylijska firma Indústrias Romi zaprezentowała trzy wtryskarki - Romi EN 450, Romi EL 75 oraz najnowszą maszynę - Romi EL 300.

Wtryskarki w pełni elektryczne z serii EL o siłach zamykania 75 oraz 300 ton przeznaczone są przede wszystkim do produkcji detali technicznych. Maszyny z tej serii wyposażone są w system kontroli numerycznej CNC i działają w oparciu o mechanizm śrubowo-toczny i napęd serwo. Wtryskarki Romi EL charakteryzują się niewielką emisją hałasu - poniżej 60 dB, oszczędnością energii - do 60 proc. w stosunku do maszyn hydraulicznych, oraz precyzją, mierzoną w setnych częściach milimetra. Zaprezentowane dwa modele zawierają innowacyjny system kontrolny CM15 wraz z przyjaznym w obsłudze 15-calowym ekranem dotykowym.

Wtryskarki z serii EN to najbardziej aktualna propozycja w ofercie Romi. Maszyny z tej serii odznaczają się wysoką efektywnością, kompaktową konstrukcją, niewielkim poziomem hałasu oraz nieskomplikowaną obsługą. Wyposażone są w pompy napędzane silnikiem, który pozwala na 40-procentową oszczędność energii bez utraty wydajności. Dobre przyjęcie maszyn z serii EN na rynku zadecydowało o rozszerzeniu ich oferty o wtryskarki 380- i 450-tonowe.

Historia Indústrias Romi S.A. rozpoczęła się w 1930 roku w São Paulo. Firma działająca początkowo jako warsztat samochodowy, po kilku latach rozpoczęła produkcję maszyn rolniczych. W latach 70. fabryki Romi opuściły pierwsze maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Obecnie firma jest liczącym się na światowym rynku producentem obrabiarek, wtryskarek i rozdmuchiwarek. W 2008 roku Indústrias Romi przejęła włoskiego producenta wtryskarek Sandretto.

O firmie i maszynach zaprezentowanych w Düsseldorfie opowiada Mônica Romi Zanatta w naszym materiale wideo.


Czytaj więcej:
Targi 1280