Nowe wytłaczarki made in Poland

Seria wytłaczarek jednoślimakowych firmy ICHEMAD-Profarb (dawniej: ZMCh Metalchem) z Gliwic obejmuje maszyny ze ślimakami o średnicy 20-125 mm i pozwala na przetwórstwo szerokiego spektrum termoplastycznych tworzyw sztucznych. W ofercie dostępne są wersje wytłaczarek wyposażone w przekładnie o różnych przełożeniach, silniki o różnej mocy oraz układy uplastyczniające o długości względnej i konstrukcji ślimaków dobranych specjalnie do przetwarzanego tworzywa i konkretnego zastosowania. Przetwórcy tworzyw sztucznych mogą zatem otrzymać wytłaczarkę przeznaczona do pracy w liniach technologicznych do produkcji rur, profili, folii i granulatów, wytłaczania powłok izolacyjnych kabli energetycznych i innych specjalistycznych wyrobów, a także małe współwytłaczarki i wytłaczarki pionowe, wytłaczarki do gumy i do przetwórstwa surowców roślinnych

W wytłaczarkach śląskiego producenta stosuje się szereg rozwiązań, które mają zapewnić wysoką wydajność i wysoką jakość produktów przy możliwie niskiej temperaturze stopu tworzywa i dobrej homogenizacji.

Zespół uplastyczniający składa się z cylindra (z obsadą) z zamontowanym wewnątrz ślimakiem. Standardowo ślimak i cylinder wykonane są ze stali do azotowania i utwardzone w procesie azotowania gazowego. W wykonaniach specjalnych, zalecanych szczególnie dla tworzyw zawierających dodatki wysokościerne lub silnie korozyjne, ślimaki mogą mieć wierzchołki zwojów pokryte odpowiednimi stopami przedłużającymi ich żywotność.

Konstrukcje ślimaków, optymalizowane stosownie do własności przetwarzanego tworzywa, obejmują ślimaki jedno i wielozwojne, zwykłe (strefowe) i barierowe, z rozmaitymi elementami mieszającymi i zapewniają łagodne, ale efektywne topienie polimerów, właściwą charakterystykę transportu i płynięcia, dobra homogenizację stopu i niskie zużycie mocy.

W zależności od zastosowania wytłaczarki wyposażone są w cylindry gładkie lub z rowkowaną, intensywnie chłodzoną strefa zasilania, a w niektórych przypadkach w układy uplastyczniające z odgazowaniem. Standardowym wyposażeniem jest uchwyt narzędziowy przeznaczony do mocowania, odpowiedniej dla konkretnego wyrobu, głowicy formującej.

Metalchem


Dokładna kontrola temperatury wzdłuż cylindra realizowana jest za pomocą grzejników ceramicznych i powietrznego systemu schładzania. W najnowszych konstrukcjach wysokowydajnych wytłaczarek wysoka efektywność wymiany ciepła uzyskiwana jest przy szczególnie niskim poziomie hałasu i precyzyjnym sterowaniem temperaturą stopu tworzywa. Zespół napędu ślimaka w wykonaniu podstawowym zawiera silnik bocznikowy prądu stałego, którego prędkość obrotowa jest bezstopniowo i precyzyjnie regulowana tyrystorowym układem napędowym. Z silnika napęd przenoszony jest na ślimak wytłaczarki za pośrednictwem elastycznego sprzęgła i wielostopniowej przekładni redukcyjnej. Dwu- lub trzystopniowe przekładnie są dobrane i zaprojektowane na odpowiednie duże obciążenia osiowe i momenty, a zastosowanie kół o zębach skośnych i materiałów wysokiej jakości zapewniają cichą pracę i długą żywotność mechanizmów. Generalną zasadą stosowaną we wszystkich modelach naszych wytłaczarek jest umieszczenie silnika głównego pod strefą zasilania cylindra - rozwiązanie takie redukuje do minimum wymiary gabarytowe maszyny oraz miejsce potrzebne do jej obsługi.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 109

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw
 

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, linie do produkcji folii, butelek, wkładów do zniczy.

Polska, 05-092 Łomianki, Kolejowa 152
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23