Nowo opracowane produkty do recyklatów tworzyw sztucznych

Nowo opracowane produkty do…

Zarówno w społeczeństwie jak i w przemyśle zrównoważony rozwój produktów staje się coraz ważniejszym zagadnieniem. Wykorzystanie wysokiej jakości recyklatów tworzyw sztucznych w nowych wyrobach jest wymagane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, jednakże przetwórcy często mają uwagi do drażniącego zapachu recyklatów. HPF The Mineral Engineers opracowało nowe dodatki, które mogą zaradzić temu problemowi.

Zanieczyszczone pokonsumenckie lub poprzemysłowe odpady tworzyw sztucznych stanowią wielkie wyzwanie dla gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ często nie osiągają poziomu jakości wymaganego przez przemysł. Zwłaszcza zapach recyklatów często nie jest satysfakcjonujący dla przetwórców. Nieprzyjemna woń, która może powstawać z zanieczyszczeń lub w procesie recyklingu, może okazać się problematyczna, gdy dany producent myśli o wykorzystaniu surowca np. w sektorze automotive - choćby do wykonania elementów wyposażenia wnętrza.

HPF ponownie udowadnia, że "ma nosa"

Dywizja grupy Quarzwerke - HPF The Mineral Engineers - oferuje Rescofil, specjalny dodatek do optymalizacji zapachów. Pochłaniacze zapachów na bazie mineralnej z linii Rescofil zostały zmieszane z pokonsumenckim recyklatem PP w proporcji wagowej rzędu 5%, w wytłaczarce dwuślimakowej, a otrzymany produkt poddano testom olfaktometrycznym zgodnie z normą VDA 270. Wyniki pokazują, że nowo opracowany dodatek Rescofil zmniejsza intensywność zapachu recyklatu znacznie poniżej wartości progowej 3, a zatem takiego surowca nie należy już postrzegać jako drażniącego.

HPF The Mineral Engineers dostarcza wysokowydajne wypełniacze głównie do branż z zastosowaniami polimerowymi. Wymagania stawiane nowoczesnym tworzywom sztucznym rosną, ponieważ są one stale rozwijane, aby spełniać dodatkowe funkcje w produkcie końcowym. Wypełniacze mineralne pomagają sprostać tym wyzwaniom, między innymi poprzez to, że mogą nadawać niesamowite właściwości mechaniczne, termiczne, optyczne, a teraz także zapachowe, różnym systemom polimerowym.