Nowoczesne metody termostatowania zmiennotemperaturowego

Nowoczesne metody termostatowania… W dniach 28.02. – 01.03.2017, w siedzibie firmy ARBURG Polska w Warszawie odbyły się otwarte warsztaty techniczne z cyklu „ARBURG – sie wie!”, pt.. „Termostatowanie variotherm i konturowe chłodzenie form – skuteczne narzędzia wzrostu efektywności produkcji na wtryskarkach ARBURG”.

Celem warsztatów było przybliżenie uczestnikom nowoczesnych metod termostatowania zmiennotemperaturowego oraz prezentacja najnowszych osiągnięć z zakresu projektowania konturowych systemów chłodzenia form wtryskowych. Współorganizatorem warsztatów była firma Master Colors Sp. z o.o. z Wrocławia.

Na potrzeby warsztatów przygotowano dwie interesujące aplikacje, pokazujące praktyczne przykłady wykorzystania technologii variotherm - jedna z nich prezentowała możliwość niemal trzykrotnej redukcji czasu cyklu przy produkcji wyrobów grubościennych, druga była przykładem produkcji wyrobu, którego wykonanie w zakładanej jakości nie jest możliwe, bez termostatowania zmiennotemperaturowego. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej prezentowano także skuteczność działania termostatów SINGLE i imponującą dynamikę zmian temperatury w obszarze gniazd formy wtryskowej.

Obszerny referat nt. technologii zmiennotemperaturowego termostatowania form oraz liczne przykłady wyrobów, produkowanych z wykorzystaniem termostatowania variotherm, były cennym uzupełnieniem programu tych intensywnych, interaktywnych zajęć.

W warsztatach uczestniczyli czołowi specjaliści z zakresu projektowania i produkcji konturowych systemów termostatowania form z niemieckiej firmy CONTURA MTC GmbH, którzy dzielili się z uczestnikami doświadczeniem z zakresu optymalizacji konstrukcji układów termostatowania i doboru materiałów form wtryskowych. Uczestnicy warsztatów mieli dzięki temu możliwość optymalizacji własnej produkcji – wyrobów aktualnie produkowanych lub projektowanych.

Program warsztatów „ARBURG – się wie!” spotkał się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem uczestników – w czterech odrębnych sesjach uczestniczyło ponad 200 osób z kilkudziesięciu zakładów produkcyjnych.Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233
brak
 

Centralne systemy podawania, dozowania oraz suszenia tworzyw, linie do ekstruzji i recyklingu poliestrów, pigmenty i masterbatche, systemy mocowania form, złącza, termostaty wodne i olejowe

Polska