Nowości BASF na targach European Coatings Show

Nowości BASF na targach European Coatings Show
Podczas targów w Norymberdze eksperci z BASF będą udzielać informacji między innymi w zakresie oferty innowacyjnych żywic, dodatków, dyspersji, pigmentów, preparatów pigmentacyjnych, monomerów i monomerów winylowych.

BASF oferuje duży asortyment surowców lakierniczych dla sektorów architektury i budownictwa, przemysłu, motoryzacji oraz podłóg i umeblowania. - Dzięki naszej połączonej wiedzy możemy zapewnić klientom wsparcie w zakresie formulacji i procesów - wyjaśnia Ralf Spettmann, dyrektor sekcji Pigmentów i Żywic na Europę. - Szczególnie zależy nam na wymianie opinii z naszymi klientami podczas ECS - dodaje Christoph Hansen, dyrektor sekcji Dyspersji, Klejów i Budownictwa na Europę. - Przedstawimy kilka specjalnie opracowanych produktów, będących odpowiedzią na aktualne wyzwania rynkowe.

Jednym z przykładów jest Sicopal Yellow EH 1567 (L 1130) - pigment na bazie wanadanu bizmutu. Charakteryzuje się dużą intensywnością koloru, zwiększoną siłą krycia oraz trwałością w warunkach zewnętrznych. Pigment jest zaprojektowany na potrzeby sektora dekoracyjnego, przemysłowego i motoryzacyjnego, dla klientów szukających formuły bezołowiowej oraz mocnych, trwałych odcieni żółci.

W zakresie pigmentów nieorganicznych BASF zaprezentuje nowy Dispex Ultra PX 4575, który zapewnia lepszy kolor i niższą lepkość w celu ograniczenia zużycia pigmentu lub zwiększenia zawartości pigmentu. Produkt ten spełnia wymagania dla etykiety ekologicznej farb i lakierów do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego (2009/544/WE i 2009/543/WE).

Innym prezentowanym na targach produktem będzie nowe spoiwo Acronal Edge 6285 do wysokoefektywnych farb zewnętrznych. Zapewnia ono dobre utrzymanie koloru, hydrofobowość i wytrzymałość, przez co zwiększa trwałość farb fasadowych, a jednocześnie wpisuje się w trend stosowania intensywnych odcieni.

Kolejną nowością na rynku jest katalizator Solyfast do dwuskładnikowych systemów poliuretanowych. Jego działanie jest inicjowane promieniowaniem UV w temperaturze pokojowej i powoduje skrócenie czasu schnięcia. Produkt nie zawiera cynku i zapewnia dłuższą żywotność mieszaniny roboczej. Ta innowacja będzie szczególnie użyteczna dla wszystkich rodzajów zastosowań przemysłowych, dla których korzystny jest wydajniejszy czasowo i powierzchniowo proces lakierowania.

Eksperci z BASF opracowali również innowacje w dziedzinie stabilizatorów światła. Przykładowo, nowy produkt Tinuvin 5333-DW po raz pierwszy łączy w sobie środek absorbujący promieniowanie UV oraz stabilizator HALS i został stworzony specjalnie do lakierów wodorozcieńczalnych. Doskonała odporność na działanie światła pozwala otrzymać bardzo trwałe produkty końcowe - w szczególności farby do drewna i stolarki. Produkt nadaje się również do powierzchni szklanych, plastikowych i do innych zastosowań przemysłowych.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska