Nowości battenfeld-cincinnati w zakresie wytłaczania

Nowości battenfeld-cincinnati… Znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ekstruzji, firma battenfeld-cincinnati posiada w swojej ofercie nie tylko wytłaczarki, lecz także osprzęt dodatkowy. Najnowsze rozwiązania prezentowane przez battenfeld-cincinnati skierowane są, zgodnie ze strukturą przedsiębiorstwa, do odbiorców z trzech obszarów: budownictwa, infrastruktury i opakowalnictwa.

Wśród propozycji skierowanych do przedstawicieli pierwszej z grup wyróżnia się przede wszystkim wytłaczarka conEX. Maszyna typu piggy back może być stosowana do koekstruzji profili PVC, zwłaszcza profili okiennych. Urządzenie spełnia rygorystyczne normy w zakresie efektywności energetycznej oraz wydajności.

Mocnym punktem wśród rozwiązań firmy przeznaczonych dla firm uczestniczących w dużych projektach infrastrukturalnych jest wytłaczarka solEX. To najnowszy produkt przeznaczony dla producentów rur, szczególnie rur wielowarstwowych. Dzięki specjalnej konstrukcji i wykorzystaniu silnika momentowego maszyna charakteryzuje się bardzo dobrymi własnościami energetycznymi.

Z kolei z myślą o branży opakowaniowej, a zwłaszcza o producentach opakowań żywności, firma battenfeld-cincinnati opracowała nowe maszyny do wytłaczania arkuszy zaopatrzone w specjalny system rolek. Umożliwia on uzyskanie pożądanych właściwości produktu w zakresie naprężeń, wypaczeń i przezroczystości.

Więcej na temat nowych rozwiązań firmy opowiada w naszym materiale wideo dyrektor zarządzający battenfeld-cincinnati, Jürgen Arnold.Marka battenfeld-cincinnati powstała w 2010 roku w wyniku połączenia firmy Battenfeld Extrusionstechnik GmbH i wiedeńskiego przedsiębiorstwa Cincinnati Extrusion.

Czytaj więcej: