Nowości koncernu Demag Plastics Group na targach K2007

Nowości koncernu Demag Plastics Group na targach K2007
Wtryskarki z serii Systec oraz maszyny z serii El-Exis i IntElect, to najważniejsze urządzenia, które można było zobaczyć na wielkim stoisku koncernu Demag podczas targów K 2007 w Düsseldorfie. Zaprezentowano tam siedem różnych urzadzeń, które przez całą imprezę pracowały nad wytworzeniem elementów przeznaczonych na potrzeby branży opakowaniowej, medycznej, motoryzacyjnej oraz przemysłu spożywczego.

Mogący się pochwalić już ponad półwiecznym doświadczeniem koncern Demag Plastics Group jest czołowym światowym producentem wtryskarek. Wytwarza urządzenia o sile zamknięcia pomiędzy 250 kN a 30000 kN.

Uznana pozycja jednego z globalnych liderów sprawiła, że z okazji 17 Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2007 Demag przygotował kilka nowości. Wtryskarki opatrzone logo koncernu można było zobaczyć w Düsseldorfie nie tylko na firmowym stoisku, ale też na sześciu innych zbudowanych przez działających na całym świecie partnerów Demaga.

Największym uznaniem i zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się, co zrozumiałe, maszyny z flagowej serii koncernu Demag, czyli wtryskarki Systec. W tej chwili na tę serię składa się trzynaście urządzeń o różnych siłach zamknięcia, mieszczących się w przedziale 250 - 4200 kN.

Demag Plastics Group na targach K2007


Największą furorę robiła przede wszystkim najnowsza maszyna Systec 350/720-1450. Jej siła zamknięcia to 350 kN. Pracowała nad stworzeniem specjalnej dekorowanej listwy wchodzącej w skkład wyposażenia wnętrza samochodu. Był to projekt realizowany dla marki VolksWagen Passat.

Wtryskarka pracowało w technologii IMD (dekorowanie w formie) z systemen szybkiej wymiany i różnorodnymi wzorsmi etykiet zdobiących. Na jej wyposażenie składało się m.in. sterowanie NC5 z ekranem dotykowym i klawiaturą obsługi oraz zintegrowane złącze IMD ze sterowaniem kaskadowym. Integracja robota następowała za sprawą rozwiązania „picture-in-picture". Wtryskarka była zintegrowana z robotem Demag DR 731.

Inną maszyną ze wspomnianej serii pokazaną na targach była wtryskarka Systec multi 1600, o sile zamknięcia 160 kN. Odbywał się na niej pokaz produkcji talerzy. Zaprezentowano równoczesnie kompletny system obejmujący wtryskarkę oraz odbiór i pakowanie „z jednej ręki". Co ważne wtryskarka była wyposażona w innowacyjny system filtracji i chłodzenia oleju.

Demag Plastics Group na targach K2007


Trzecią z wtryskarek z linii Systec była maszyna o sile zamknięcia 500 kN. Produkowano na niej kubki o pojemności 0,3 l. W ramach produkcji osiągnięto wysoką przezroczystość produktu przy grubości ścianki 1,4 mm. Do produkcji użyto tworzywa PP – metocene. Wtryskarka była wyposażona w system hamowania formy w przypadku kolizyjnym . Było to możłiwe dzięki zastosowaniu ktywnego zabezpieczenia formy na całej drodze.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Forum

Bscr_eu

PC ABS i HIPS 2018-04-22

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13

Reportaże