Nowości w branży wtryskarek na targach Plastpol

Wittmann jest również jednym z największych producentów robotów, który co roku buduje około 5000 robotów. W ofercie firmy znajduje się szereg robotów adresowanych pod różne wymagania i aplikacje. Na targach Plastpol koncern zaprezentuje nowe konstrukcje robotów z serwoelektrycznym napędem osi dodatkowych. Roboty nowej generacji Wittmann WX142 i WX153 wyposażone będą w serwo napędy osi A i C. Roboty serii WX są następcami bardzo popularnych robotów serii PRO. Są adresowane do wszystkich użytkowników stawiających robotom nawet bardzo wyrafinowane wymagania.

Obok robotów o tak zaawansowanych możliwościach będzie można również zobaczyć robota Primus 26 dedykowanego do wtryskarek do ca. 400 t siły zamykania. Seria Primus dedykowana jest dla klientów oczekujących od robota łatwej automatyzacji odbioru wyprasek i ich odłożenia w uporządkowany sposób.

W ofercie targowej grupy Wittmann nie zabraknie oczywiście urządzeń peryferyjnych, w tym suszących i podających tworzywa. Zobaczymy m.in.: suszarki Wittmann Aton G, w których do suszenia jako sito molekularne wykorzystywane jest obracające się koło segmentowe oraz suszarki z sitami molekularnymi serii Wittmann Drymax primus E. Klientów zainteresowanych rozwiązaniami związanymi z systemami centralnego suszenia i podawania z pewnością zainteresuje suszarka Drymax E300 z dwoma zbiornikami suszącymi Silmax E oraz stacja sprzęgająca Codemax. Stacja sprzęgania wyposażona będzie w skaner kodów RFID i będzie współpracować z sterowaniem Wittmann M7.3 IPC.

Na targach Plastpol planowany jest również premierowy pokaz młynków wolnoobrotowych Wittmann S-Max , które odznaczają się bardzo małymi gabarytami i niskim poziomem emisji hałasu.

Hurmak

Wiodący turecki producent wtryskarek zaprezentuje w tym roku na swoim stoisku trzy gniazda produkcyjne. Na pierwszym z nich będzie można zobaczyć jedną z najmniejszych wtryskarek dwupłytowych - Zenith 110 o sile zwarcia 110 ton. - Na tegorocznych targach Plastpol odbędzie się premierowy w Polsce pokaz tej innowacyjnej maszyny z dwupłytowym układem zamykania - informuje Jakub Mączka, prezes Hurmak Polska. W trakcie wystawy wtryskarka Zenith 110 wyposażona w robota kartezjańskiego tureckiej firmy HKTM produkować będzie skrobaczki do szyb samochodowych wykonane z PP.

Na targach turecki koncern zaprezentuje również swoją wtryskarkę do obtrysku elektroniki. Wtryskarki niskociśnieniowe do klejów termotopliwych np. Henkel-Technomelt są szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym, elektronicznym, do produkcji AGD, przewodów itp. Proces wtryskiwania niskociśnieniowego nie uszkadza podzespołów elektronicznych w obszarze natryskiwania i zapewnia całkowitą izolację od czynników zewnętrznych jak pył, woda itp.

Ze względu na lepkość materiału, praktycznie niemożliwe jest zdjęcie go z uformowanych kabli, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do grupowania przedmiotów. Pompa napędzana serwonapędem zapewnia precyzję i równomierność procesu natryskiwania.

Na ostatnim prezentowanym przez Hurmaka gnieździe produkcyjnym  turecki producent wtryskarek zaprezentował dwupłytową wtryskarkę o sile zwarcia 200 ton - Zenith 200. W trakcie wystawy zwiedzający będą mogli obserwować na żywo proces produkcji czterolitrowych wiader w technologii IML.

- Aplikacja, którą pokażemy  to opakowanie wyprodukowane w technologii IML (In-Mould Labels). Prezentowana maszyna została specjalnie przystosowana do szybkich wtrysków a jej wzmocniona rama i podniesiona o dwie tony waga pozwalają na stabilne i szybkie ruchy. Wtryskarka współpracować będzie z dwuramiennym robotem kartezjańskim firmy Arge Robotic - mówi Jakub Mączka.

Wtryskarka wyposażona została w akumulatory azotowe i serwonapęd hybrydowy układu uplastyczniającego. Zastosowane w urządzeniu napędy pochodzą od firmy Baumiller, pompy hydrauliczne od Marzocchi, zaś węże i zawory hydrauliczne dostarczyły firmy Hansaflex oraz Atos.

Wtryskarki dwupłytowe z serii Zenith to innowacyjne maszyny z dwupłytowym układem zamykania. Seria obejmuje siedem różnych modeli z siłą zamykania od 200 do 1000 ton. Maszyny Zenith zapewniają sztywne i zrównoważone zamykanie bez układu kolanowego, dzięki czemu są w stanie sprostać zadaniom o wiele większym, niż sugerowałby to ich stosunkowo niewielki rozmiar.

hurmak-zenith-200
Zenith 200

Sumitomo (SHI) Demag

Jak co roku, podczas targów Plastpol w Kielcach będzie można odwiedzić stoisko firmy Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, która wytwarza wtryskarki o sile zwarcia pomiędzy 180 kN a 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie w przetwórstwie termoplastów, elastomerów, a także materiałów termoutwardzalnych.

W tym roku firma pokaże serię nowości ze swojego portfolio - kompaktowe, zintegrowane gniazdo produkcyjne Handle & Place, szybkobieżną elektryczną wtryskarkę IntElect z najnowszej serii S oraz szybkie i dynamiczne roboty z nowej serii SDR Speed.

Hasłem przewodnim jest Precision.Power.Productivity, które w tych słowach opisuje najmocniejsze strony produktów tego producenta wtryskarek, równocześnie podkreślając wysoki poziom wiedzy specjalistycznej popartej wieloletnim doświadczeniem w technologii budowania maszyn do formowania wtryskowego.

W hasło przewodnie idealnie wpisują się prezentowane podczas tegorocznych targów Plastpol dwa gniazda produkcyjne oparte na wtryskarkach z najnowszej serii IntElect, cechujące się znaczącą oszczędnością energii, niezwykłą precyzją przy wysokiej dynamice oraz wydajnością.

Pierwsza aplikacja będzie prezentacją technologii Handle & Place - w pełni zintegrowane gniazdo produkcyjne z prostą automatyzacją opartą na wysoko precyzyjnej wtryskarce z najnowszej serii IntElect2 o sile zwarcia 75 ton. W tej aplikacji będzie produkowany pojemnik modułowy Quest System opatentowany przez firmę Masterplast.

Produkcja będzie odbywać się w czasie 20 sekund. Polipropylenowe detale będą wtryskiwane do jednogniazdowej formy  firmy LustarBraform i odbierane przez robota 3-osiowego SDR 5S na którym zamontowano chwytak metodą szybkiego montażu firmy Gimatic. Materiał na detal dostarcza firma Borealis.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Firma prowadzi sprzedaż, serwis wtryskarek, peryferii oraz robotów z Azji. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim producentów wtryskarek HWA CHIN (seria ATEC) oraz YIZUMI, peryferii TOPSTAR, robotów BORUNTE

Polska

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: układy plastyfikujące, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska

Reportaże

Forum