Nowości w branży wtryskarek na targach Plastpol

Wittmann jest również jednym z największych producentów robotów, który co roku buduje około 5000 robotów. W ofercie firmy znajduje się szereg robotów adresowanych pod różne wymagania i aplikacje. Na targach Plastpol koncern zaprezentuje nowe konstrukcje robotów z serwoelektrycznym napędem osi dodatkowych. Roboty nowej generacji Wittmann WX142 i WX153 wyposażone będą w serwo napędy osi A i C. Roboty serii WX są następcami bardzo popularnych robotów serii PRO. Są adresowane do wszystkich użytkowników stawiających robotom nawet bardzo wyrafinowane wymagania.

Obok robotów o tak zaawansowanych możliwościach będzie można również zobaczyć robota Primus 26 dedykowanego do wtryskarek do ca. 400 t siły zamykania. Seria Primus dedykowana jest dla klientów oczekujących od robota łatwej automatyzacji odbioru wyprasek i ich odłożenia w uporządkowany sposób.

W ofercie targowej grupy Wittmann nie zabraknie oczywiście urządzeń peryferyjnych, w tym suszących i podających tworzywa. Zobaczymy m.in.: suszarki Wittmann Aton G, w których do suszenia jako sito molekularne wykorzystywane jest obracające się koło segmentowe oraz suszarki z sitami molekularnymi serii Wittmann Drymax primus E. Klientów zainteresowanych rozwiązaniami związanymi z systemami centralnego suszenia i podawania z pewnością zainteresuje suszarka Drymax E300 z dwoma zbiornikami suszącymi Silmax E oraz stacja sprzęgająca Codemax. Stacja sprzęgania wyposażona będzie w skaner kodów RFID i będzie współpracować z sterowaniem Wittmann M7.3 IPC.

Na targach Plastpol planowany jest również premierowy pokaz młynków wolnoobrotowych Wittmann S-Max , które odznaczają się bardzo małymi gabarytami i niskim poziomem emisji hałasu.

Hurmak

Wiodący turecki producent wtryskarek zaprezentuje w tym roku na swoim stoisku trzy gniazda produkcyjne. Na pierwszym z nich będzie można zobaczyć jedną z najmniejszych wtryskarek dwupłytowych - Zenith 110 o sile zwarcia 110 ton. - Na tegorocznych targach Plastpol odbędzie się premierowy w Polsce pokaz tej innowacyjnej maszyny z dwupłytowym układem zamykania - informuje Jakub Mączka, prezes Hurmak Polska. W trakcie wystawy wtryskarka Zenith 110 wyposażona w robota kartezjańskiego tureckiej firmy HKTM produkować będzie skrobaczki do szyb samochodowych wykonane z PP.

Na targach turecki koncern zaprezentuje również swoją wtryskarkę do obtrysku elektroniki. Wtryskarki niskociśnieniowe do klejów termotopliwych np. Henkel-Technomelt są szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym, elektronicznym, do produkcji AGD, przewodów itp. Proces wtryskiwania niskociśnieniowego nie uszkadza podzespołów elektronicznych w obszarze natryskiwania i zapewnia całkowitą izolację od czynników zewnętrznych jak pył, woda itp.

Ze względu na lepkość materiału, praktycznie niemożliwe jest zdjęcie go z uformowanych kabli, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do grupowania przedmiotów. Pompa napędzana serwonapędem zapewnia precyzję i równomierność procesu natryskiwania.

Na ostatnim prezentowanym przez Hurmaka gnieździe produkcyjnym  turecki producent wtryskarek zaprezentował dwupłytową wtryskarkę o sile zwarcia 200 ton - Zenith 200. W trakcie wystawy zwiedzający będą mogli obserwować na żywo proces produkcji czterolitrowych wiader w technologii IML.

- Aplikacja, którą pokażemy  to opakowanie wyprodukowane w technologii IML (In-Mould Labels). Prezentowana maszyna została specjalnie przystosowana do szybkich wtrysków a jej wzmocniona rama i podniesiona o dwie tony waga pozwalają na stabilne i szybkie ruchy. Wtryskarka współpracować będzie z dwuramiennym robotem kartezjańskim firmy Arge Robotic - mówi Jakub Mączka.

Wtryskarka wyposażona została w akumulatory azotowe i serwonapęd hybrydowy układu uplastyczniającego. Zastosowane w urządzeniu napędy pochodzą od firmy Baumiller, pompy hydrauliczne od Marzocchi, zaś węże i zawory hydrauliczne dostarczyły firmy Hansaflex oraz Atos.

Wtryskarki dwupłytowe z serii Zenith to innowacyjne maszyny z dwupłytowym układem zamykania. Seria obejmuje siedem różnych modeli z siłą zamykania od 200 do 1000 ton. Maszyny Zenith zapewniają sztywne i zrównoważone zamykanie bez układu kolanowego, dzięki czemu są w stanie sprostać zadaniom o wiele większym, niż sugerowałby to ich stosunkowo niewielki rozmiar.

hurmak-zenith-200
Zenith 200

Sumitomo (SHI) Demag

Jak co roku, podczas targów Plastpol w Kielcach będzie można odwiedzić stoisko firmy Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, która wytwarza wtryskarki o sile zwarcia pomiędzy 180 kN a 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie w przetwórstwie termoplastów, elastomerów, a także materiałów termoutwardzalnych.

W tym roku firma pokaże serię nowości ze swojego portfolio - kompaktowe, zintegrowane gniazdo produkcyjne Handle & Place, szybkobieżną elektryczną wtryskarkę IntElect z najnowszej serii S oraz szybkie i dynamiczne roboty z nowej serii SDR Speed.

Hasłem przewodnim jest Precision.Power.Productivity, które w tych słowach opisuje najmocniejsze strony produktów tego producenta wtryskarek, równocześnie podkreślając wysoki poziom wiedzy specjalistycznej popartej wieloletnim doświadczeniem w technologii budowania maszyn do formowania wtryskowego.

W hasło przewodnie idealnie wpisują się prezentowane podczas tegorocznych targów Plastpol dwa gniazda produkcyjne oparte na wtryskarkach z najnowszej serii IntElect, cechujące się znaczącą oszczędnością energii, niezwykłą precyzją przy wysokiej dynamice oraz wydajnością.

Pierwsza aplikacja będzie prezentacją technologii Handle & Place - w pełni zintegrowane gniazdo produkcyjne z prostą automatyzacją opartą na wysoko precyzyjnej wtryskarce z najnowszej serii IntElect2 o sile zwarcia 75 ton. W tej aplikacji będzie produkowany pojemnik modułowy Quest System opatentowany przez firmę Masterplast.

Produkcja będzie odbywać się w czasie 20 sekund. Polipropylenowe detale będą wtryskiwane do jednogniazdowej formy  firmy LustarBraform i odbierane przez robota 3-osiowego SDR 5S na którym zamontowano chwytak metodą szybkiego montażu firmy Gimatic. Materiał na detal dostarcza firma Borealis.Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83
Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2
Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory
 

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory temperatury, młyny, podajniki, rozdmuchiwarki

Polska, 51-416 Wrocław, Kościerzyńska 21-23
Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska, 03-885 Warszawa, Księcia Ziemowita 53
Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a
brak
 

Firma prowadzi sprzedaż, serwis wtryskarek, peryferii oraz robotów z Azji. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim producentów wtryskarek HWA CHIN (seria ATEC) oraz YIZUMI, peryferii TOPSTAR, robotów BORUNTE

Polska