Nowy gatunek polipropylenu do termoformowania

Nowy gatunek polipropylenu do termoformowania
Grupa BOP (Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o.) rozpoczęła produkcję nowego gatunku homopolimeru PP pod nazwą Moplen HP2409. Tworzywo to zawiera efektywny dodatek poprawiający jego przezroczystość i sztywność.

Dziś, przezroczyste pojemniki do przechowywania żywności muszą zapewniać projektantowi i producentowi opakowań połączenie optymalnej sztywności z doskonałymi właściwościami optycznymi, aby skutecznie chronić zawartość pojemnika, a jednocześnie eksponować ją w odpowiedni sposób. Takie cechy posiada Moplen HP2409.

Homopolimery PP wykazują się dobrym obciążeniem statycznym, podczas gdy kopolimery blokowe mają doskonałą udarność w niskich temperaturach, a kopolimery randomiczne charakteryzują się dobrą przejrzystością. Dostępny zakres produktów oraz wiedza na temat podstawowych parametrów istotnych z punktu widzenia przetwórstwa, pozwalają na dobór optymalnego gatunku, który będzie charakteryzował się odpowiednią wytrzymałością stopu w trakcie termoformowania w fazie stałej oraz będzie wystarczająco stabilny termicznie, aby umożliwić ponowne użycie powstającego ażuru, przy utrzymaniu dużej jednorodności i powtarzalnej charakterystyki skurczowej.

Moplen HP2409 w zastosowaniach do termoformowania oferuje m.in. lepszą udarność w temperaturze pokojowej w połączeniu z bardzo dużym modułem sztywności przy rozciąganiu (około 2000 MPa) i przezroczystością (zmętnienie ok. 16%). Dzięki temu możliwe jest mniejsze zużycie tworzywa na skutek redukcji grubości ścianek wytwarzanych pojemników i opakowań metodą termoformowania, bez pogorszenia ich funkcjonalności.

Kluczowe właściwości Moplen HP2409:

  • Bardzo duża sztywność, która zwiększa trwałość pojemników
  • Duża przezroczystość
  • Wysoki połysk
  • Dobra stabilność wymiarowa w podwyższonej temperaturze, szczególnie ważna w przypadku napełniania na gorąco.

Potencjalne zastosowania konsumenckie:

  • Tacki i pojemniki
  • Opakowania o znacznej przezroczystości
  • Opakowania do żywności
  • Przezroczyste kubki jednorazowe do napojów
  • Kompounding

Nowy gatunek Moplen HP2409 z płockiej fabryki uzupełnia ofertę Grupy BOP w zakresie materiałów do termoformowania.

Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161


Leszek Nakonieczny Leszek Nakonieczny
*.205.118.43

Wysłany: 2016-03-18 21:34:14

Modułem sztywności czy sprężystości ?

Mario Mario
*.171.149.138

Wysłany: 2016-04-12 06:40:10

To jedno i to samo