Nowy gatunek polipropylenu firmy SABIC

Nowy gatunek polipropylenu firmy SABIC
Koncern SABIC opracował i wprowadził na rynek nowe tworzywo sztuczne. Tym razem jest to polipropylen o nazwie SABIC PP FPC55.

Nowy polipropylen jest przeznaczony do szerokiego spektrum zastosowań na rynku opakowaniowym. Został stworzony z myślą o bardzo konkretnych trendach wyznaczających produkcję współczesnych przetwórców. Przede wszystkim specjaliści z SABIC wyszli z założenia, że głównym wyzwaniem w prowadzeniu jakiejkolwiek produkcji jest w tej chwili troska o zmniejszenie ilości zużywanej energii elektrycznej. I nowy materiał pozwala na osiągnięcie na tym polu dobrych rezultatów.

Przede wszystkim opracowany niedawno gatunek polipropylenu umożliwia osiągnięcie bardzo szybkich czasów cyklu i doskonałego zachowania się przepływu (70 MFI). Zwiększona szybkość krystalizacji umożliwia mniejszy czas chłodzenia, co skutkuje bardziej wydajnym przetwarzaniem.

Mówiąc o szybkości cyklu trzeba zauważyć, że polipropylen pozwala na jego redukcję aż o 15 proc., co ma bezpośredni wpływ na koszty wytwarzania. Nowy polipropylen z powodzeniem sprawdza się przy tworzeniu opakowań cienkościennych, pojemników, kontenerów, zamknięć i nakrętek, czyli wszędzie tam gdzie podstawowe znaczenie odgrywa szybkość cyklu i dobre płynięcie tworzywa.

Nowy polipropylen SABIC PP FPC55 do produkcji opakowań cienkościennychCzytaj więcej: Polipropylen (PP) 161

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Aktualizacja

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska