Nowy rozmiar muf sieciowanych radiacyjnie

Nowy rozmiar muf sieciowanych… Spółka Radpol rozpoczęła produkcję muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm. Stanowią one alternatywę dla muf zgrzewanych elektrycznie, tzw. termooporowych. Zapewniają zachowanie ciągłości płaszcza osłonowego rury preizolowanej w sieciach ciepłowniczych zarówno w zakresie wytrzymałości mechanicznej, jak i szczelności w strefie złącza. Pierwsze inwestycje z wykorzystaniem muf sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm mają być realizowane w Polsce jeszcze w tym roku.

- Produkty sieciowane radiacyjnie wytwarzane w naszej fabryce mają pamięć kształtu, czyli kurczą się pod wpływem ciepła do określonych rozmiarów i przyjmują kształt przedmiotu, na którym są obkurczane - mówi Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA. - Wykorzystanie tej właściwości ma szczególne znaczenie w łączeniu sieci ciepłowniczych, gdyż mufy sieciowane radiacyjnie po zabudowaniu idealnie przylegają do płaszcza osłonowego, zapewniając wymaganą szczelność i wyjątkową trwałość złącza w systemie rur preizolowanych. Przewaga nad mufami termooporowymi już została doceniona w realizowanych inwestycjach ciepłowniczych, miedzy innymi z wykorzystaniem naszych muf na sieci ciepłowniczej DN500/710. Ich produkcję rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku, zakładając sprzedaż na ten rok na poziomie 500 sztuk. Tymczasem już w pierwszych miesiącach roku sprzedaliśmy ich około 1000 i wciąż spływają do nas nowe zamówienia. Pozwala to oczekiwać, że z nie mniejszym zainteresowaniem spotkają się mufy o średnicy 800 mm.

Sielski dodaje, iż proces sieciowania tak dużych elementów z polietylenu wymaga odmiennej konstrukcji akceleratora elektronowego. Radpol pracował nad tym przez ostatnie dwa lata i obecnie jest jedynym w Polsce producentem muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie takich rozmiarów.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie sieci do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do sieci wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Człuchowska spółka jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów termokurczliwych i osprzętu kablowego. Jako jedyna w Polsce firma posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową do sieciowania radiacyjnego polietylenu i produkcji wyrobów termokurczliwych. Specjalizuje się w asortymencie z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych mieszanek materiałowych.

Czytaj więcej:
Rury 100

brak
 

Producent rur do przesyłu ciepła, wody, gazu i kanalizacji oraz produktów dla energetyki.

Polska