Nowy system natryskowy PICO Nexμs łączy dozowanie płynów z wydajnością zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0

Nowy system natryskowy PICO…

Nordson EFD, spółka należąca do przedsiębiorstwa Nordson (NASDAQ: NDSN) oraz czołowy producent precyzyjnych systemów dozowania płynów, wprowadza system natryskowy PICO Nexμs, który rewolucjonizuje wydajność dozowania natryskowego.

W przypadku większości zautomatyzowanych maszyn produkcyjnych standardowe sterowniki natrysku montuje się na panelu z dala od punktu dozowania, przez co regulacja i monitorowanie parametrów dozowania przez użytkownika są niewygodne. Sterownik natrysku PICO Nexμs pozwala wyeliminować ten problem. Jego kompaktowa konstrukcja, którą oparto na szynie DIN 24 V, pozwala na jego łatwy montaż w istniejącej szafie zautomatyzowanej maszyny, oszczędzając cenne miejsce w jej pobliżu. Szczególnie dobrze pasuje on do instalacji z wieloma zaworami, które zapewniają ograniczoną ilość miejsca na maszyny.  

W sterowniku PICO Nexμs wykorzystano standardowe protokoły oparte na przemysłowej sieci Ethernet, takie jak PROFINET i EtherNet/IP, za pomocą których komunikuje się on z programowalnym sterownikiem logicznym (PLC) lub innymi sterownikami w zakładzie. W ten sposób producenci mogą sterować kilkoma systemami natryskowymi poprzez interfejs człowiek–maszyna (HMI) w punkcie dozowania.  

Jego intuicyjny interfejs sieciowy upraszcza konfigurację, programowanie i monitorowanie. Regulacja cyklu, impulsu, częstotliwości i innych parametrów na potrzeby sterowania w czasie rzeczywistym. Możliwość przechowywania historii parametrów dozowania w tym miejscu w celu zapewnienia optymalnej kontroli jakości.  

g4v-pico-nexus-pico-xp-battery-cells-1-lr-rev-screen


PICO Nexμs to centrum łączności. Zapewnia on wszystkie potrzebne połączenia. Łączy się: z zaworem natryskowym Pμlse, z automatyką w fabryce, ze sterowaniem procesu natryskiwania, z maszyną. Łączy także operatora maszyn za pośrednictwem interfejsu HMI, zapewniając mu informacje dotyczące produkcji w czasie rzeczywistym, umożliwiając prowadzenie procesu produkcyjnego stymulowanego danymi oraz zapewniając większe zyski z produkcji i jej większą wydajność” - stwierdził Claude Bergeron, kierownik linii produktów PICO z firmy Nordson EFD.


g4v-pico-nexus-pico-xp-p7-cone-nozzle-tip-coating-2-lr


System natryskiwania PICO Nexμs firmy Nordson EFD zostanie zaprezentowany podczas wydarzenia MD&M West (stoisko nr 2911), które odbędzie się w dniach 6–8 lutego w Anaheim w Kalifornii.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Nordson EFD pod adresem nordsonefd.com, linkedin.com/company/nordson-efd, otrzymać pocztą elektroniczną, pisząc na adres info@nordsonefd.com, lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer +1 401.431.7000 albo 800.556.3484.