Oerlikon HRSflow rozbudowuje swój zakład produkcyjny

Oerlikon HRSflow rozbudowuje…

Producent systemów gorącokanałowych Oerlikon HRSflow rozpocznie produkcję nowej, w pełni zautomatyzowanej instalacji w San Polo di Piave (Włochy), aby zwiększyć swoją zdolność produkcyjną i lepiej obsługiwać partnerów w Europie.

Instalacja umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnej Oerlikon HRSflow we Włoszech o 30% i pomoże zaspokoić rosnący popyt w sektorach pakowania, dóbr konsumpcyjnych i motoryzacyjnym.

Nowa instalacja, znajdująca się w San Polo di Piave, w pobliżu dwóch istniejących już zakładów produkcyjnych, będzie wykorzystywać najnowocześniejsze technologie w zakresie organizacji pracy, procesów i maszyn w celu poszerzenia portfolio systemów gorącokanałowych Oerlikon HRSflow, ukierunkowanego na potrzeby klientów sektora opakowań, dóbr konsumpcyjnych i motoryzacyjnego. Zgodnie z założeniami, nowy zakład rozpocznie produkcję przed końcem 2024 roku.

Dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnej, Oerlikon HRSflow zamierza utrzymać pozycję lidera technologicznego i cennego partnera dla europejskich producentów form i użytkowników końcowych systemów gorącokanałowych, odpowiednich dla wielu różnych zastosowań, zapewniając swoim klientom właściwą elastyczność i jeszcze bardziej rzetelną i sprawną obsługę.

Dyrektor generalny Oerlikon HRSflow, Antonio Bortuzzo, wydał następujące oświadczenie: "Rozszerzenie naszej działalności we Włoszech pozwala nam na pozostanie w bliskich stosunkach z naszymi europejskimi partnerami i umożliwi nam dalsze dostarczanie i testowanie innowacyjnych rozwiązań w naszych zakładach produkcyjnych. Podjęliśmy zobowiązanie zapewniania naszym klientom najbardziej zaawansowanych technologii i profesjonalnych usług oraz ścisłej i zrównoważonej obsługi naszych klientów w Europie".

image-oerlikonhrsflow-2023-0175-new-italian-plant
Oerlikon HRSflow rozbudowuje swój włoski zakład, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku europejskiego w sektorach opakowań, dóbr konsumpcyjnych i motoryzacji.


O dziale Przetwarzania polimerów firmy Oerlikon

Oerlikon jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań dla zakładów przetwórstwa polimerów oraz precyzyjnego wyposażenia elementów kontroli przepływu. Oddział zajmuje się dostarczaniem linii do polikondensacji i wytłaczania, rozwiązań w zakresie przędzenia włókien sztucznych, maszyn do teksturowania, linii BCF i włókien staplowych oraz systemów do produkcji włóknin. Ponadto jest on wykorzystywany do rozwijania i wytwarzania zaawansowanych i innowacyjnych systemów gorącokanałowych i rozwiązań wielokomorowych dla przemysłu formowania wtryskowego. Systemy gorącokanałowe są wykorzystywane w takich sektorach biznesowych, jak motoryzacja, logistyka, ochrona środowiska, rozwiązania do użytku przemysłowego, dobra konsumpcyjne, uroda i pielęgnacja osobista oraz wyroby medyczne. Poza tym, Oerlikon oferuje pompy zębate dozujące dostosowane odpowiednio do wymogów przemysłu tekstylnego, motoryzacyjnego, chemicznego, farb i lakierów. Dzięki posiadanym kompetencjom inżynieryjnym i podejściu opartym na gospodarce o obiegu zamkniętym Oerlikon może rozwijać zrównoważone i energooszczędne rozwiązania dla całego łańcucha wartości przetwarzania polimerów.

Oddział Rozwiązań do Przetwarzania Polimerów obsługuje swoich klientów poprzez swoje marki technologiczne - Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag, Oerlikon Nonwoven i Oerlikon HRSflow - w około 120 krajach, dzięki stosownej organizacji segmentów produkcyjnych, sprzedażowych i dystrybucyjnych.

Oddział stanowi część oficjalnie zarejestrowanej Grupy Oerlikon z siedzibą w Szwajcarii, która zatrudnia ponad 12 100 pracowników i która w 2022 r. wygenerowała sprzedaż na poziomie 2,9 miliarda franków szwajcarskich.

Reportaże

Forum