Oferta BOPS bogatsza o polipropylen Moplen RP2473

Oferta BOPS bogatsza o polipropylen Moplen RP2473
Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) wprowadziła do oferty handlowej skierowanej do polskiego odbiorcy najnowszy innowacyjny polipropylen Moplen RP2473. Jest to wzorcowy gatunek PP przeznaczony do wtrysku, łączący wysoką przezroczystość, łatwość przetwórstwa oraz doskonałe właściwości organoleptyczne. Moplen RP2473 był dotychczas wytwarzany w zachodnioeuropejskich zakładach Grupy LyondellBasell, a niedawno, jego produkcja została uruchomiona również w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. w Płocku.

Polipropylen Moplen RP2473 jest przeznaczony przede wszystkim do wytwarzania cienkościennych opakowań do przechowywania produktów żywnościowych, jak np. pojemniki wielokrotnego użytku, które muszą spełniać odpowiednie wymagania estetyczne i charakteryzować się niską emisją zapachu.

Moplen RP2473 zapewnia równowagę pomiędzy wysoką przezroczystością a dobrymi właściwościami organoleptycznymi, co stawia tworzywo w pierwszym rzędzie dostępnych na rynku kopolimerów randomicznych.

Dobra płynność oraz użycie środka nukleującego nowej generacji sprawiają, że Moplen RP2473 daje możliwość dodatkowej poprawy właściwości przetwórczych w zakresie redukcji czasów cyklu, co pozwala na wzrost wydajności.

W porównaniu do innych standardowych gatunków kopolimerów randomicznych o podwyższonej płynności, odznacza się polepszeniem właściwości sensorycznych w zakresie smaku i niższej emisji zapachu, co jest podstawowym wymogiem dla opakowań do żywności.

Potencjalne zastosowania konsumenckie tworzywa to m.in. pojemniki do żywności, opakowania transparentne, pojemniki wielokrotnego użytku, artykuły użytkowe gospodarstwa domowego, wyroby sportowe, sprzęt wypoczynkowy i zabawki.

Moplen RP2473


Od maja bieżącego roku gatunek ten będzie miał handlową nazwę charakterystyczną dla produktów Moplen i będzie dostępny na rynku pod nazwą Moplen RP398T.