OnRobot rozwija sieć dystrybutorską w Polsce

OnRobot rozwija sieć dystrybutorską…
Firma OnRobot, lider rynku narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), sukcesywnie wzmacnia swoją obecność w Polsce. W ostatnim czasie OnRobot podpisał umowy partnerskie z firmami: ADVA i MMT. Dołączyły one do polskiej sieci partnerskiej obejmującej już firmy: Elmark Automatyka, Encon-Koester, Jorgensen EasyTech, Rob-Tech i Sparkle Export Development.

- Polska to ważny rynek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym widzimy duży potencjał dla automatyzacji. Rosnąca sieć lokalnych dystrybutorów daje nam lepszą wiedzę na temat potrzeb polskich przedsiębiorstw i pozwala nam docierać do szerszego kręgu firm, które dzięki robotyzacji mogą podnosić swoją konkurencyjność. Jednocześnie, coraz więcej polskich firm zaczyna oferować roboty współpracujące i rozwiązania uzupełniające coboty, takie jak chwytaki i czujniki OnRobot. Potwierdza to rosnącą rolę robotyzacji w Polsce - mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.

Rosnący rynek robotów współpracujących

Dwaj nowy dystrybutorzy OnRobot wnoszą do sieci różne doświadczenia i specjalizacje. ADVA jest młodą firmą z Gdyni, która powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie zwiększania wydajności zakładów produkcyjnych w perspektywie ograniczonego dostępu do pracowników produkcyjnych. ADVA koncentruje się ściśle na środowisku robotów współpracujących a szerokie portfolio rozwiązań OnRobot sprawia, że oferta firmy staje się bardziej kompleksowa.

MMT zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i sprzedażą kompletnych aplikacji obejmujących roboty współpracujące. Dbając o utrzymanie jakości proponowanych rozwiązań na najwyższym poziomie, firma podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy i włączeniu narzędzi OnRobot do swojej oferty. Siedziba MMT znajduje się w Rzeszowie.

Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne - zarówno sprzęt jak i oprogramowanie - wykorzystywane w narzędziach montowanych na końcu ramienia robota (end-of-arm-tooling) głównie w robotach współpracujących (cobotach). Firma On Robot została założona w 2015 roku. W 2018 roku pod nową nazwą OnRobot połączyła się z firmami OptoForce z Węgier oraz Perception Robotics z USA. OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie. Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Malezji i na Węgrzech.

Źródło: OnRobot
Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08