Opakowania mleka w proszku bez zdjęć niemowląt

Opakowania mleka w proszku…
Decyzja eurodeputowanych oznacza, iż opakowania mleka w proszku dostępnego na terenie wspólnoty nie będą mogły zawierać zdjęć niemowląt. Zdaniem zwolenników regulacji, tak zaprojektowane opakowania mogą zniechęcać matki do karmienia piersią. Wciąż dozwolone będą ilustracje pozwalające na łatwe zidentyfikowanie produktu oraz objaśniające sposób przygotowania pokarmu.

Uchwalona przez Parlament Europejski ustawa reguluje nie tylko sposób etykietowania produktów żywnościowych przeznaczonych dla dzieci i niemowląt, lecz także żywności dla osób chorych, suplementów diety i przetworzonych produktów zbożowych.

Dotychczas obowiązujące przepisy UE w zakresie produktów skierowanych do określonych grup konsumentów były skomplikowane i mogły się na siebie nakładać. Dzięki nowemu aktowi zasady zostaną uproszczone, a produkty dla osób posiadających szczególne potrzeby będą mogły być łatwiej odróżniane od standardowych.

Większość zmian zawartych w nowych przepisach ma wejść w życie w 2016 roku, dzięki czemu producenci będą mogli wprowadzić odpowiednie zmiany.