Opis programu Esprit 2008

Opis programu Esprit 2008
Ważna wiadomość dla wszystkich użytkowników maszyn. Na rynku pojawiło się najnowsze oprogramowanie CAM - Esprit 2008. Produkt wprowadziła firma DP Technology. Nowe oprogramowanie wyposażone jest w szereg technologii, czyniących pracę programistów CNC - odpowiedzialnych za programowanie frezarek, tokarek i wycinarek EDM - jeszcze prostszą.

Esprit 2008, to najnowsze osiągnięcie firmy DP Technology a zarazem kolejny model programu, który już od kilkunastu lat gości na rynku i cieszy się dużą popularnością. Skierowany jest do współpracy z systemem operacyjnym Microsoft Windows XP oraz Microsoft.

Tym razem jak zapewniają producenci, oprogramowanie jest jeszcze bardziej przyjazne użytkownikowi i zawiera szereg nowych funkcji. Do podstawowych nowości należy m.in. automatyczne definiowanie tzw. przygotówki na tokarkach, nowe technologie przeznaczone dla wycinarek EDM, większa wydajność obróbki 3D, frezowanie otwartych kieszeni. Ponadto program wzbogacono o zwiększone możliwości pobierania operacji CAD do CAM (FX), rozszerzono też funkcjonalność Bazy Wiedzy, a także system toczenia w osi B dla pięcioosiowych maszyn frezarsko-tokarskich.

Jeśli chodzi o dokładniejsze omówienie poszczególnych elementów programu, to warto zacząć od wprowadzenia nowego cyklu skrawania przy toczeniu z osią B.

Został on stworzony specjalnie z myślą zrealizowania wyższych stopni wydajności na obrabiarkach multizadaniowych za pomocą całkowitego wykorzystania możliwości obrotowych osi B. Różnica polega na tym, że biorąc pod uwagę cykle konturowania tradycyjnej tokarki, to obrót w osi B ma tam miejsce zaledwie jeden raz przed rozpoczęciem skrawania.

Tymczasem w Esprit 2008 cykl konturowania z osią B daje szanse na dynamiczny, nieprzerwany obrót w trakcie całej obróbki. Jednocześnie narzędzie porusza się odpowiednio do kształtu wewnętrznego i zewnętrznego konturu bez zatrzymań na jego zmiany. Umożliwia to obrabianie pojedynczym narzędziem obszarów niedostępnych w żaden inny sposób ze względu na kształt narzędzia. Tym samym redukuje to liczbę używanych narzędzi, zapewnia gładszą powierzchnię oraz pozwala na oszczędność czasu i kosztów operacji.

Esprit 2008 znacznie przyczynia się również do podniesienia wydajności frezowania. Dzieje się tak za sprawą nowej struktury kieszeni otwartej i obróbki tego typu kieszeni. W ESPRIT 2008 specjalnie połączono je w celu zwiększenia elastyczności obróbki i zmniejszenia czasu podczas obróbki kieszeni tworzonych przez otwarte krawędzie i zamknięte ściany. Nowe cykle obróbki umożliwiają częściowe wyjście narzędzia nad otwartą krawędzią dla lepszego jej wykończenia i bardziej stabilne obciążenie freza podczas całej obróbki.
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08