Orelis wprowadza nowy moduł filtracyjny Pleiade® MP4

Orelis wprowadza nowy moduł…
Firma Orelis wprowadza do sprzedaży nowy, indywidualny moduł filtracyjny o nazwie Pleiade® MP4, przeznaczony do ultrafiltracji farb do malowania elektroforetycznego.

Dostępny w dwóch wersjach - MP450 i MP470 – łączy on w sobie łatwość stosowania i oczyszczania modułu płaskiego ze zwartą budową modułu spiralnego przy bardziej konkurencyjnej cenie. Bazując na sprawdzonej technologii modułów Pleiade®, powierzchnia filtrująca Pleiade® MP4 jest układem ułożonych w stos pojedynczych membran.

Nowy, prosty sposób podglądu jakości permeatu pozwala pojedynczo wyizolować każdą membranę, nie ma więc nigdy przerwy w produkcji.

ORELIS nowy modul filtracyjny Pleiade MP4Wyjątkowo funkcjonalny, moduł MP4, wytwarzany z tworzyw sztucznych i kompozytów, jest nie tylko solidny, ale również ogromnie odporny na wszelkiego typu korozję. Jego konstrukcja umożliwia wymienność i modułowość.

Lekki (ciężar nie przekracza 100 kg) i o zwartej budowie, jest też łatwy w obsłudze. Jego uszczelki umożliwiają lepszą cyrkulację farby w module; ulepszone zostały także strumienie przepływu. Szybkie i łatwe czyszczenie odbywa się za pomocą permeatu.

Ten ekologiczny moduł, nie wytwarza ścieków. Jego cena jest konkurencyjna i szybko następuje zwrot kosztów poniesionej inwestycji. Ponadto, nowy moduł firmy Orelis oferowany jest w postaci gotowej do użytku i natychmiast może zastąpić istniejące moduły spiralne. Jego utrzymanie i konserwacja oraz konieczność wymiany zostały znacznie ograniczone.

Do tej pory, firma Orelis wyposażyła wszystkich liczących się producentów samochodów, a na całym świecie funkcjonuje ponad 100 modułów jej produkcji.

Bardzo zróżnicowane zastosowania

Moduły filtracyjne firmy Orelis znajdują liczne zastosowania w dziedzinie obróbki powierzchniowej. W sektorze samochodowym i przemyśle maszynowym membrany wytwarzają ultrafiltrat niezbędny do spłukiwania po malowaniu kataforetycznym i recyrkulują odmineralizowaną wodę. Oddzielają również wodę od oleju lub dokonują recyklingu kąpieli do odtłuszczania.

Orelis oferuje rozmaitego typu membrany dostosowane do farb nowej generacji. Te nowe membrany pozwalają wykorzystać filtrat lub koncentrat w bardzo zróżnicowanych zastosowaniach.
Wiedza i doświadczenie firmy Orelis nie kończą się na samym tylko oferowaniu membran, ale obejmuje również doradztwo w zakresie ich stosowania i instalacji. Orelis oferuje również całą gamę usług, począwszy od audytu aż po szkolenie operatorów.

# # #
Firma Orelis, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji membran montowanych w postaci modułów do mikrofiltracji, ultrafiltracji i nanofiltracji, należy obecnie do Novasep Process, filii Grupy Novasep.
Dysponując 40-letnim doświadczeniem w przemyśle samochodowym i maszynowym, Orelis ma ponad 50-procentowy udział w rynku.

# # #
Grupa Novasep, światowy lider w dziedzinie technik oczyszczania, oferuje poprzez swoje dwie sieci - Novasep Synthesis i Novasep Process – wiedzę i doświadczenie w zakresie procesów syntezy i technik opracowywanych na indywidualne zamówienie.

Novasep Process opracowuje rozwiązania w zakresie technik separacji z wykorzystaniem chromatografii, wymiany jonowej, filtracji stycznej i krystalizacji. Jej sieć przedsiębiorstw obejmuje : Novasep SAS (chromatografia i krystalizacja dla przemysłu farmaceutycznego), Applexion (chromatografia, wymiana jonowa dla przemysłu spożywczego i biotechnologii) oraz Orelis (specjalizującą się w technikach membranowych).

Czytaj więcej: Innowacje 413Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09