Oszczędność nawet przy maksymalnej wydajności

Wysoka elastyczność w przypadku procesów podawania insertów

Tematyka produktywności jest ważna na stoisku targowym ENGEL również w przypadku teletroniki. Na pionowej maszynie 500V/100 rotary produkowane są obudowy baterii ze wzmacnianego włóknem szklanym tworzywa ABS. W tym celu w formie umieszcza się pierścienie metalowe, które następnie są otryskiwane. Dlatego maszyna insert wyposażona jest w duży stół obrotowy i kompaktowego, zintegrowanego robota przegubowego ENGEL easix. Pionowa wtryskarka ENGEL daje mnóstwo elastyczności w procesach podawania insertów. Dostępna swobodnie z trzech stron jednostka zamykania sprawia, że automatyzacja procesu jest wyjątkowo prosta. Dodatkowo niewielka wysokość konstrukcji oznacza dużą ergonomię procesów wkładania insertów. W tym przypadku mamy do czynienia również lokalną wtryskownią: Suzhou Herui Technologies z siedzibą w Suzhou, w Chinach.

Automatyczne wyznaczanie optymalnego czasu docisku

Wtryskarki na stoisku targowym ENGEL pracują z wykorzystaniem cyfrowych asystentów i pokazują ogromny potencjał cyfryzacji dla wyższej jakości produktów i wydajności i produkcji. Analogicznie jak w przypadku asystentów jazdy, systemy iQ od ENGEL dbają o stabilny proces wtryskiwania. Automatycznie wykrywają między innymi wahania surowca, w warunkach otoczenia albo termostatowania formy, aby wyrównać je jeszcze w tym samym cyklu lub wyznaczyć optymalną wartość zadaną dla każdej aplikacji.

engel-at-chinaplas-2023-bild-5

iQ hold control należy do grupy asystentów wartości zadanej. Podczas Chinaplas 2023 będzie miał swoją azjatycką premierę. Dzięki bardzo szybkiemu automatycznemu wyznaczaniu optymalnego czasu docisku, asystent wartości zadanej przyspiesza zbrojenie, a dodatkowo podnosi jakość detali. Czas docisku określany jest obiektywnie, dlatego nawet doświadczeni technolodzy procesu mogą jednym kliknięciem dopasować parametr procesu przy zmianie produktu. Kolejny wzrost wydajności pojawia się, gdy automatycznie określony optymalny czas docisku jest krótszy niż ten ustawiony przez operatora maszyny. W takich przypadkach czas cyklu ulega skróceniu, a zapotrzebowanie na energię spada.

ENGEL na targach Chinaplas 2023: hala 11, stoisko J41