Pierwsza audycja serii arburgXvision

Pierwsza audycja serii arburgXvision

28. stycznia 2021 roku odbyła się emisja pierwszej internetowej audycji telewizyjnej firmy Arburg - ''arburgXvision''. Około 600 osób z całego świata wykorzystało możliwość zdobycia informacji i uczestniczenia w dwugodzinnym wydarzenia na żywo. Jako cenieni eksperci, we własnym studio telewizyjnym firmy Arburg gościli członkowie zarządu Gerhard Boehm i Guido Frohnhaus. Oprócz tego nawiązano połączenie na żywo z działem Customer Center w Lossburgu.

Pozytywne wnioski

- Z rozpoczęcia audycji arburgXvision jesteśmy bardziej niż zadowoleni. Liczne pozytywne reakcje na wyjątkowy zaprezentowany format internetowy są dowodem na to, że klienci chcą utrzymywać kontakt z nami także w bieżącej sytuacji wywołanej przez koronawirusa - podsumowuje dr Christoph Schumacher, kierownik działu marketingu i komunikacji przedsiębiorstwa Arburg. - Nasze cyfrowe dni tematyczne są wydarzeniami ekstraklasy, za pomocą których oferujemy światowej publice znaczną wartość dodaną w zakresie transferu wiedzy w przyjemnej i kompaktowej formie.

Informacja i rozrywka z cenionymi ekspertami

W pierwszej rozmowie ekspertów członek zarządu firmy Arburg wyjaśnił, jak automatyzacja może wyeliminować ludzkie błędy, poprawić jakość części i zapewnić bezpieczeństwo procesów. Jako partner w dziedzinie technologii i systemów firma Arburg przejmuje cały proces zarządzania projektami - od planowania do uruchomienia, wnosi swoją bogatą, specjalistyczną wiedzę i wspólnie ze swoimi partnerami dostarcza rozwiązanie ''pod klucz'', pod względem technicznym i ekonomicznym dokładnie dostosowane do konkretnych wymagań.

Dyrektor techniczny Guido Frohnhaus pokazał, jakie zadania w zakresie regulacji mogą przejmować ''inteligentne'', połączone cyfrowo maszyny, aby zapewnić pełna kontrolę nad złożonymi zadaniami dotyczącymi technologii wtrysku i realizować elastyczne procesy nawet w przypadku partii obejmujących 1 sztukę produktu. Dla przykładu przywołał on systemy wspomagające aXw Control ScrewPilot oraz PressurePilot, umożliwiające kontrolowany wtrysk i wyhamowywanie.

Demonstracje na żywo i interaktywne sesje pytań i odpowiedzi

W trakcie emisji odbyły się dwa połączenia na żywo z działem Customer Center. Dr Thomas Walther, kierownik działu techniki zastosowań, pokazał najpierw złożone urządzenie ''pod klucz'', które wykonywało uchwyty w połączeniu twarde-miękkie do drzwi ochronnych maszyn Allrounder. Przedstawił przy tym konkretne cechy, dzięki którym wtryskarka jest monitorem jakości w produkcji elementów z tworzywa sztucznego. Drugim przykładem zastosowań była produkcja elementu masek ustno-nosowych. W tym przypadku ekspert od zastosowań udzielił porad, jak można realizować stabilne procesy i zwiększyć jakość części za pomocą centralnego układu sterowania maszyny i urządzenia PressurePilot.

Podczas cyfrowego dnia tematycznego uczestnicy z chęcią wykorzystali również możliwość zadawania uzupełniających pytań za pośrednictwem czatu.

Następna emisja w lutym

Następna emisja serii Arburg TV odbędzie się w dniu 25.02.2021 r., w godzinach od 14:00 do 16:00. Tym razem tematem programu będzie ''Produkcja części z tworzywa sztucznego - (prawie) bez granic!''. Eksperci z firmy Arburg Oliver Giesen, dyrektor działu dystrybucji na Niemcy, oraz Werner Faulhaber, dyrektor działu rozwoju, przedstawią praktyczne aspekty wydajnego wykorzystania maszyn do produkcji oraz zwiększenia dyspozycyjności maszyny. Będzie również możliwość zadawania pytań do studia telewizyjnego. Bezpośrednio z centrum szkoleniowego firmy Arburg w Lossburgu, Uwe Klumpp, kierownik działu szkoleń produktowych, udzieli uczestnikom cennych wskazówek bezpośrednio przy wtryskarkach Allrounder. 

Zgłoszenie i rejestracja na stronie www.arburgXvision.com. Wraz ze zgłoszeniem zyskuje się dostęp do biblioteki mediów, w której wszystkie odcinki będą oczywiście dostępne na żądanie na krótko po wydarzeniu.


Czytaj więcej:
Wideo 166

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233