PigmentViewer firmy BASF

PigmentViewer firmy BASF
Koncern BASF opracował rozwiązanie pomagające w lepszym doborze pigmentów.

Stworzona przez BASF innowacyjna to oprogramowanie pod nazwą PigmentViewer, które już na wczesnym etapie pomaga klientom we właściwym doborze pigmentów.

- Przy projektowaniu nowych odcieni lakierów coraz większą rolę odgrywają techniki cyfrowe. PigmentViewer stanowi unikalną platformę, ułatwiającą wybór pigmentów dla ich specyficznych zastosowań – tłumaczy Christine Burgert z działu Marketing Effekte w firmie BASF. - Animacje komputerowe dają realistyczne wrażenie barwy i umożliwiają trójwymiarowe pokazywanie lakierowanych powierzchni. Kilkoma kliknięciami klient może wybrać pigmenty bezpośrednio z zestawienia pigmentów lub za pomocą odpowiednich funkcji filtrować je z portfolio firmy i wizualizować na różnych powierzchniach. Ponadto można bezpośrednio porównywać dwa pigmenty na tym samym obiekcie.

PigmentViewer firmy BASF


Różnice w odbiorze kolorów oddawane są bardzo realistycznie nawet na niekalibrowanych monitorach. Wczytać można istotne dane dla każdego pigmentu na podstawie materiałów wybarwionych, czyli polakierowanych płyt metalowych, za pomocą wielokątowego urządzenia do pomiaru kolorów. Wirtualna sceneria może być symulowana jako barwa pełna, rozjaśniona lub metaliczna albo w warunkach światła dziennego, albo w świetle świetlówki.

Przydatną funkcją programu PigmentViewer jest połączenie graficznego przedstawienia pozycji w przestrzeni z szerokim zakresem informacji technicznych o danym pigmencie.

Czytaj więcej: Oprogramowanie 289

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska