Pionier w budowie form świętuje stulecie istnienia

Pionier w budowie form świętuje…

Żadne inne przedsiębiorstwo nie ukształtowało branży produkcji narzędzi i budowy form w takim stopniu jak HASCO – producent produktów znormalizowanych z siedzibą w Lüdenscheid. Nowy rok stoi teraz pod znakiem wyjątkowego wydarzenia: firma HASCO – wynalazca produktów znormalizowanych i pionier w budowie form – w 2024 roku świętuje stulecie istnienia wraz z klientami, pracownikami i osobami towarzyszącymi.

Historyczny i technologiczny rozwój produkcji narzędzi i budowy form w Niemczech i na całym świecie jest ściśle związany z nazwą HASCO. Historia ta rozpoczęła się w 1924 roku, kiedy to założyciel firmy Hugo Hasenclever w piwnicy warsztatu w Lüdenscheid przygotował pierwsze narzędzia do obróbki nowego wówczas materiału, jakim był bakelit. Historia ta przybrała później decydujący obrót, gdy jego syn Rolf Hasenclever wynalazł znormalizowany system modułowy i złożył wniosek patentowy w 1960 roku. Okazało się, że jego pomysł zrewolucjonizował rynek. Był to kamień milowy, który utorował drogę od działalności czysto rzemieślniczej do przedsiębiorstwa działającego globalnie.

Od tego momentu miejsce miało wiele przełomowych wydarzeń, które raz po raz potwierdzały reputację firmy jako pioniera. To, co miało decydujące znaczenie w analogowej erze produkcji narzędzi i budowy form, firma HASCO osiągnęła dopiero wraz z nadejściem cyfryzacji w latach 80-tych. HASCO wyznacza innowacyjne standardy, dzięki którym produkty i procesy stają się coraz prostsze dla projektantów, producentów narzędzi i firm zajmujących się formowaniem wtryskowym.

Hasło „Ułatwienia płynące z systemu” opisuje zaledwie w kilku słowach drogę, jaką pionierski i wynalazczy duch HASCO wyznaczał dla całej branży przez ponad 100 lat i nadal to robi: wiodący producent produktów znormalizowanych, akcesoriów i form oraz dostawca niestandardowych systemów gorącokanałowych.

hasco-100-01-en


W jubileuszowym 2024 roku firma HASCO przedstawi obszerny raport na temat historycznego rozwoju i przepisu przedsiębiorstwa na sukces oraz podzieli się nim ze swoimi klientami na całym świecie. Mało kto pamięta, że popularne produkty takie jak szybkozłączka czy mechanizm zapadkowy ciągnący są opatentowanymi wynalazkami z Lüdenscheid w Niemczech. „Mając 100 pomysłów w przeszłości i 100 pomysłów na przyszłość, utrzymamy kurs! Jako pionier w budowie form, naszym celem jest dalsze wyznaczanie innowacyjnych kamieni milowych dla branży przez kolejne 100 lat” – potwierdza dyrektor zarządzający Christoph Ehrlich.

Historia firmy HASCO została opowiedziana w ekscytującej publikacji – dwujęzycznej książce. Wyjaśnia ona, że zabawka typu „role-play” odegrała główną rolę w rozwoju historycznym. Wyszczególniono najważniejsze wydarzenia i przedstawiono wgląd w przedsiębiorstwo, którego działania w przyszłości będą nadal napędzane wartościami marki, takimi jak innowacyjność, zwinność, prostota i wydajność.

Firma HASCO umożliwia śledzenie historii na różne sposoby. Raporty będą publikowane w prasie branżowej, na różnych kanałach mediów społecznościowych, w newsletterze i oczywiście na stronie internetowej firmy HASCO www.hasco.com.

Bądź na bieżąco – rok 2024 będzie pomarańczowy!

Reportaże

Forum