Plast - Box wchłania konkurencję

Plast - Box wchłania konkurencję…
Firma Plast Box przejmuje konkurencję. Firma podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z jednym z czołowych polskich producentów specjalistycznych opakowań i palet metalowych. Niestety, powołując się na tajemnicę handlową Plast - Box nie ujawnił jeszcze nazwy wchłoniętej firmy.

Wiadomo tylko, że firma która zostanie przejęta przez Plast - Box zajmuje się wytwarzaniem specjalistycznych opakowań i palet metalowych do transportu i magazynowania części samochodowych, elementów metalowych, skrzyń i pojemników do półfabrykatów i wyrobów gotowych. Jej wyroby trafiają do praktycznie wszystkich gałęzi przemysłu, a skala działalności mierzona wielkością przychodów ze sprzedaży jest porównywalna do działalności Plast-Box.

- "Strony uzgodniły, iż po uprzednim przeprowadzeniu due dilligance obu spółek, nie później niż do dnia 15 maja 2008 r., podpisane zostaną szczegółowe warunki transakcji określające parametry finansowe transakcji, sposób jej przeprowadzenia, szczegółowy harmonogram oraz warunki szczególne" - napisano w specjalnym komunikacie Plast - Box- podano. Due - dilligance, to analizy prawno-finansowe obu spółek.

Równocześnie właśnie do połowy maja ma być podana informacja o nazwie przejmowanej spółki. W tej chwili wiadomo natomiast, że dominującą pozycję po zrealizowaniu przejęcia zachowa w dalszym ciągu Plast - Box. W Słupsku, gdzie mieści się ta firma, znajdzie się też siedziba nowego podmiotu.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast - Box specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Produkuje m.in. wiadra plastikowe o różnych pojemnościach i kształtach, skrzynie plastikowe stosowane w przemyśle spożywczym do pakowania pieczywa, mięsa, nabiału, warzyw, owoców, a także palety plastikowe oraz pojemniki na odpady szpitalne.

Swoją ofertę kieruje do firm przemysłu chemicznego (farb i lakierów) i spożywczego (opakowania jednostkowe i zbiorcze).

W naszym kraju do grona najważniejszych klientów firmy należą takie przedsiębiorstwa jak: Polifarb Cieszyn - Wrocław, TBD S.A., KFFiL NOBILES, Saint Gobain Weber Terranowa oraz PPFiL Malfarb. Z kolei zagraniczni odbiorcy produktów Plast - Box to m.in. francuski Petit Sarl, niemiecki Bekuplast, brytyjski Interpack. Dostawy Plast Boxu docierają tez do Stanów Zjednoczonych, a także w takie egzotyczne miejsca jak Antyle Holenderskie.
Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20