Plastikowe kegi KeyKeg®

Plastikowe kegi KeyKeg® KeyKeg to rewolucyjne opakowania jednorazowe mogące zastąpić metalowe beczki do piwa i innych napoi, zwłaszcza gazowanych. Pomysł polega na przechowywaniu napoju w elastycznym, barierowym worku umieszczonym wewnątrz kuli wykonanej z PET.

KeyKeg - przezroczysta kula PET z workiem na napójSama kula PET została zaprojektowana tak, aby wytrzymać wewnętrzne ciśnienie, a także trudne warunki występujące w łańcuchu dostaw. W kuli znajduje się wstępnie sprężony gaz, który powoduje nacisk na worek, umożliwiając jednocześnie dozowanie napoju.

Temu niepowtarzalnemu pomysłowi towarzyszy zupełnie nowy system napełniania, transportu i dozowania napoju.

KeyKeg jest oferowany w wersji 20 litrowej ważącej 1,1 kilograma oraz 30 litrowej ważącej 1,7 kilograma. Ponieważ jest to system opakowań jednorazowych, procedura napełniania jest mocno uproszczona – czyszczenie i kontrola czystości nie są potrzebne tak jak w wypadku beczek metalowych. Mała waga opakowania powoduje, że w transporcie można przewozić o 25% więcej piwa. Nie występują także powrotne transporty z pustymi beczkami.

Dystrybutor KeyKegSystem KeyKeg® został opracowany przez konsorcjum znanych firm gwarantujących jakość i ciągłość współpracy:
  • Lightweight Containers – sprzedaż i marketing
  • Schoeller Arca Systems – produkcja, montaż i magazynowanie
  • Scholle Packaging – montaż wewnętrznego worka
  • SIPA Italy – maszyny i formy do rozdmuchu butelek PET
  • m+f Keg Technik – maszyny napełniające
  • IMI Cornelius - dystrybutory napojów

Czytaj więcej:
Antoni
Antoni
*.61.173.57

Wysłany: 2022-04-22 12:53:31

Witam. Czy są w Polsce sklepy sprzedające tego typu pojemniki ? Keykeg