Polska ważnym rynkiem dla Model Group

Polska ważnym rynkiem dla…
Trzecie miejsce zajął polski rynek pod względem europejskiej sprzedaży realizowanej przez opakowaniowy koncern Model Group w 2011 r.

Model jest producentem opakowań z kartonu. Trafiają one również do produktów klasy premium. Firma działa w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Austrii, Czechach, Słowacji, Chorwacji oraz oczywiście w Polsce. W porównaniu z rokiem poprzednim wolumen sprzedaży przedsiębiorstwa wzrósł o 3,2 proc.

Za sprawą solidnej sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach 2011 i spowolnieniu w drugiej połowie roku na głównych rynkach zbytu, firma sprzedała łącznie 619 mln m2 opakowań z tektury falistej i ponad 26 tys. ton opakowań z tektury litej.

Na Polskę przypadło 13,1 proc. sprzedaży osiągniętej przez Model Group, co uplasowało nasz rynek tylko za szwajcarskim i czeskim. W Polsce zakład firmy ulokowany jest w Biłgoraju. Działa od 14 lat i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji tektury falistej w kraju. Oferuje pełny zakres zastosowań i rozwiązań opakowaniowych: od zwykłych opakowań transportowych po tzw. ekspozytory. Potencjał produkcyjny to 120 mln mkw. tektury rocznie.

Firma przedstawiła ponadto swoją prognozę odnośnie rozwoju sytuacji na rynku opakowań papierowych w bieżącym roku. Spodziewa się, że podwyżki cen tektury spowodowane wysokim kosztem papieru makulaturowego, skrobi i energii doprowadzą w konsekwencji do dalszych podwyżek cen w branży opakowaniowej.