Polski przemysł ma się dobrze

Polski przemysł ma się dobrze… Targi Innowacje – Technologie – Maszyny, które w dniach 6-9 czerwca odbyły się w Poznaniu, ponownie przyciągnęły rzesze profesjonalnych zwiedzających oraz liderów polskiego i światowego przemysłu. Po raz kolejny ITM Polska łącząc to, co ma do zaoferowania przemysł, biznes i nauka zapewniły wystawcom możliwość prezentacji innowacyjnych produktów, a zwiedzającym niepowtarzalną okazję zapoznania się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami.

Podczas tegorocznej edycji targów można było zapoznać się z ofertą blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów. 12 pawilonów i teren otwarty o łącznej powierzchni 25 000 m kw. przez cztery targowe dni odwiedziło 17 893 zwiedzających. Ważnym punktem na mapie targowych ekspozycji okazały się stoiska wystawców uhonorowanych Złotym Medalem oraz prezentujących polskie i europejskie premiery.

Wystawcy targów ITM z dużym optymizmem wypowiadali się na temat wydarzenia: - Udział w targach to realne przełożenie dla biznesu. Tu firmy zdobywają kontakty, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne - powiedział Tadeusz Franaszek, Prezes Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

Przemysł 4.0 na wyciągnięcie ręki

Koncepcja Przemysłu 4.0 podczas targów ITM miała szeroką reprezentację. Najbardziej zauważalnym i dostępnym przykładem, była wspólna ekspozycja firmy SIEMENS oraz KUKA. Dostawca komponentów cyfrowych do przemysłu oraz dostawca robotów przemysłowych i rozwiązań automatyzacji produkcji, połączyli siły, by aktywnie współtworzyć czwartą rewolucję przemysłową. Dzięki ich ekspozycji i obecności ekspertów, uczestnicy targów mogli dowiedzieć się, że jej główne filary takie jak „Internet Rzeczy” oraz inteligentne maszyny, zakładają pełną automatyzację i zmianę w procesie produkcji. Każdy, kto odwiedził targi ITM Polska poczuł wiatr zachodzących zmian, który jednoznacznie wskazał kierunek, w jakim należy podążać, by zbudować przewagę nad konkurencją i odnieść biznesowy sukces.

siemens i kuka

Merytoryczna strona targów

Tegoroczna edycja targów ITM Polska, upłynęła pod znakiem niezliczonej liczby spotkań i rozmów w sprzyjającej biznesowej atmosferze oraz była okazją do pogłębienia wiedzy podczas zorganizowanych konferencji i seminariów. Jednym z ważniejszych wydarzeń targów ITM Polska było XIV. Forum Inżynierskie, którego tematem przewodnim była „Reindustrializacja – jako ważne zadanie dla Unii Europejskiej i państw członkowskich.”

forum inżynierskie


Dzień Stali Nierdzewnych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Stali Nierdzewnych zgromadził przedstawicieli największych przedsiębiorstw z branży stali nierdzewnych działających na polskim oraz europejskim rynku.

Drugi dzień targów został zdominowany przez MM Magazyn Przemysłowy i organizowany już po raz drugi Speakers Corner, w którym wzięli udział przedstawiciele wiodących firm. Paneliści debatowali nad trendami i kierunkami rozwoju przemysłu i jego znaczeniu dla rozwoju gospodarki. Dla tych, którzy muszą zobaczyć i wypróbować by uwierzyć, „Poligon Umiejętności” był doskonałym miejscem, aby przetestować różne systemy lakiernicze.

Ciekawym i inspirującym spotkaniem okazało się także seminarium „Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych jak i rynkowych” zorganizowane przez doświadczony zespół wdrożeniowców z firmy 4 Results. Najbardziej emocjonującym i szalenie widowiskowym wydarzeniem targów były zorganizowane po raz pierwszy podczas ITM zawody „Starcie Szlifierzy”, w trakcie których profesjonaliści z branży szlifierskiej sprawdzali swoje siły i umiejętności.

starcie szlifierzy


Dla miłośników nowinek technologicznych i pasjonatów druku 3D odbywały się także warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Na przestrzeni ekspozycyjnej firmy Smarttech, każdy uczestnik targów miał okazję zapoznać się z możliwościami, jakie otwiera technologia 3D.

Targi MODERNLOG - zakończone sukcesem

Już dziś wiemy, że poszukiwania nowej formuły i nowego miejsca dla targów logistycznych zostały zakończone. Targi ITM Polska okazały się doskonałym miejscem dla dynamicznie rozwijającej się branży logistyki, magazynowania i transportu na prezentację innowacyjnych rozwiązań i technologicznych możliwości produktów. Starszy i bardziej doświadczony brat, jakim niewątpliwie są targi Innowacje, Technologie, Maszyny odkrył potencjał, jaki tkwi we współistnieniu obu imprez. W szczególności międzynarodowe i wielotysięczne towarzystwo osób odwiedzających targi, które z ciekawością i zaangażowaniem odwiedzało przestrzeń dedykowaną targom MODERNLOG.

olejnik systemy magazynowe


Niewątpliwie najważniejszym z punktu widzenia targów elementem było In4Log, wydarzenie które Międzynarodowe Targi Poznańskie współorganizowały wraz z wydawnictwem Medialog, a którego celem była demonstracja potencjału najbardziej nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Odwiedzający targi oraz przestrzeń In4Log Industry, mogli zapoznać się z różnorodnymi rozwiązaniami, stosowanymi w procesach logistycznych. W realizację tego projektu zaangażowały się między innymi takie firmy jak: AG Consult, Baumalog, Elmar, Logis, Logisystem, PROMAG, STILL, Tagatic czy TROAX.

Podczas targów odbyło się spotkanie prasowe zorganizowane przez firmę HDF Polska, podczas którego starano się odpowiedzieć na pytanie, czym jest Przemysł 4.0 i jakie są jego elementy składowe? Do dyskusji zostali zaproszeni czołowi polscy dziennikarze związani z branżą. Po ciekawej wymianie zdań wszyscy obecni mogli skorzystać z możliwości wejścia do magazynu 3D za sprawą gogli Oculus i przejść się wśród wirtualnych regałów.

Kolejna edycja Targów ITM Polska Innowacje-Technologie-Maszyny, 3D Solutions i MODERNLOG odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-8 czerwca 2018 r.

Zdjęcia z targów ITM, 3D Solutions i Modernlog znajdą Państwo w naszym fotoraporcie.

Czytaj więcej:
Targi 1120

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska

Reportaże

Forum