Polski rynek peryferiów: zmiany, zmiany, zmiany

Polski rynek peryferiów: zmiany… Ciekawe przetasowanie na polskim rynku oferentów urządzeń peryferyjnych. W zmiany są zaangażowane doskonale znane i cenione firmy.

Pierwsza niespodzianka to fakt przejęcia firmy Piovan Polska przez spółkę Muehsam - Elektromech. Oznacza to, że od teraz wyłącznym dystrybutorem urządzeń Piovana będzie Muehsam. Wedle włoskich szefów Piovana to przemyślane posunięcie, bo Muehsam miał od lat rozpracowany polski rynek. Firma była bowiem dystrybutorem peryferiów dostarczanych przez koncern Moretto, także z Włoch. Obecnie jednak współpraca z Moretto się kończy. Zdaniem samych przedstawicieli polskiej firmy układała się ona z pewnymi trudnościami, więc doszło do zamiany partnerów w portfolio Muehsama.

Nie oznacza to jednak, że Moretto wypada z polskiego rynku. Od teraz jego dystrybutorem będzie spółka Master Colors.

Wszystkie te posunięcia realizowane niemal w przededniu targów Plastpol pokazują, że w sektorze maszynowym panuje ewidentne ożywienie.

Czytaj więcej:
Rynek 1107

Centralne systemy podawania, dozowania oraz suszenia tworzyw, linie do ekstruzji i recyklingu poliestrów, pigmenty i masterbatche, systemy mocowania form, złącza, termostaty wodne i olejowe

Polska