Polskie akcenty na targach FachPack 2018

Gekoplast S.A. jest producentem płyt z polipropylenu o strukturze komórkowej, dostępnych na rynku pod markami Kartonplast i Tekpol oraz płyt pełnych wytwarzanych z HIPS, HIPS/GPPS, PP, ABS, LDPE i HDPE. Podczas wystawy firm pokaże m. in. opakowanie do materiałów niebezpiecznych składające się z pudła wykonanego z wysokiej jakości polipropylenowych płyt komórkowych Kartonplast, wewnętrznego worka foliowego wykonanego z polietylenu oraz zapinki poliamidowej.

Opakowanie przeznaczone jest do przechowywania, transportu i składowania stałych materiałów niebezpiecznych grupy pakowania III, o gęstości do 1,2 g/cm³ i masie do 43,5 kg.

Opakowanie do materiałów niebezpiecznych spełnia wymagania zawarte w: ADR-2015, RID-2015, IMGD-Code-2014 i IATA-DGR-2015. Wyrób posiada certyfikat COBRO nr UN/16/1745/15.

Specjalizująca się w produkcji wieczek aluminiowych dla przemysłu spożywczego, blisterów farmaceutycznych oraz saszetek kosmetycznych, drukarnia fleksograficzna Formika zaprezentuje wieczka aluminiowe służące do zamykania wszelkiego rodzaju produktów pakowanych w kubki i wymagających wysokiej barierowości oraz dobrego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi.

Na stoisku zobaczymy również szeroką gamę blistrów i saszetek farmaceutycznych. Saszetki stosowane są do wszelkiego rodzaju sypkich leków oraz suplementów diety.

Formika


Dzięki warstwie aluminium charakteryzują się one wysoką barierowością przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo laminaty wzbogacone w Surlyn doskonale sprawdzają się przy pakowaniu sypkich wyrobów farmaceutycznych o dużych właściwościach pylących.

Dostawca urządzeń i systemów do znakowania, etykietowania, druku oraz kontroli wizyjnej, firma Intrex pokaże urządzenie Pharma 2D, służące do nadruku wysokiej jakości kodów GS1 Data Matrix ECC 200, numerów serii, daty przydatności oraz unikalnych numerów na opakowaniach z jednoczesną kontrolą czytelności i klasy kodów zgodnie ze standardem ISO15415 i ISO15418. Urządzenie spełnia wymagania Dyrektywy 2011/62/UE.

intrex pharma 2d


Drugą prezentowaną pozycję stanowi etykieciarka intrex 200+, która dzięki wysokiej klasy silnikom krokowym i zaawansowanemu sterowaniu jest bardzo dobrym narzędziem pracy dla aplikacji o średniej i wysokiej wydajności oraz prędkości etykietowania nawet do 50 m/min.

intrex 200+


Przyjazna dla użytkownika, intuicyjna jednostka sterująca umożliwia łatwą integrację z różnymi aplikacjami, w tym liniami pakującymi, jak również bardzo zaawansowanymi systemami etykietowania.

Spółka Jiffy Packaging, która jeszcze do niedawna nosiła nazwę Pregis, przedstawi m. in. swój produkt o nazwie Nopa Smart - piankę PE o drobnych, zamkniętych komórkach, która dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w opakowaniach wielokrotnego użytku. Pianka jest idealna do zabezpieczenia produktów o delikatnej powierzchni. Jedną z metod przetwarzania Nopa Smart jest frezowanie.

Firma PAK z Torunia zaprezentuje szerokie portfolio swoich wyrobów, w tym: folie PAPE do termoformowania, folie i laminaty do flow-packów, folie nakrywkowe do maszyn pakujących, etykiety logistyczne, ozdobne, foliowe, metki cenowe, etykiety przeźroczyste "no label look".

Z kolei Felix Gluer od firmy Lynx Poland, to nowoczesne rozwiązanie do precyzyjnego nakładania kleju na gorąco i na zimno - automatyczny ploter klejący CNC. Jest to maszyna uniwersalna i wielozadaniowa, dedykowana dla branży opakowaniowej i POS. Maszyna różni się od zwykłych klejarek tym, że umożliwia jednoczesne nakładanie kleju na kilka elementów o różnych kształtach. Klej nakładany jest z dużą prędkością i precyzją, grubość ścieżki kleju jest identyczna na całej swojej długości. Obszar roboczy maszyny został podzielony na dwa niezależne, ruchome stoły robocze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest nakładanie kleju jednocześnie na elementy o różnej grubości. Ploter przyspiesza produkcję, wymuszając na pracowniku cykl pracy, eliminuje straty czasu powstające przy ręczy nakładaniu kleju.

JL
Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych producentów
brak
 

Producent maszyn przemysłowych: zgrzewarki wysokiej częstotliwości, impulsowe, automatyczne, automaty do produkcji opakowań kartonowych

Polska
brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska
brak
 

Płyty PP kanalikowe/komorowe KARTONPLAST®/TEKPOL®; płyty lite/pełne z ABS, ABS/TPU, HIPS, PP, PE; opakowania z płyt komórkowych; przekładki Layer-Pad;

Polska