Polskie firmy już potwierdzają udział w targach FachPack 2019

Polskie firmy już potwierdzają…

W dniach 24 - 26 września 2019 w Norymberdze odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań, Procesów i Technologii FachPack 2019. Pierwsza edycja odbyła się w 1979 roku w Norymberdze, podczas której wzięło udział 80 wystawców i około 2000 zwiedzających.

Targi FachPack to jedna z większych europejskich imprez branżowych, podczas której prezentowana jest kompleksowa gama produktów i rozwiązań w całym łańcuchu procesów pakowania, począwszy od materiałów i maszyn pakujących, poprzez druk i przetwarzanie, aż po systemy logistyczne i usługi.

Podczas ostatniej edycji targów, które odbyły się w dniach 25-27 września ub. r. wystawę odwiedziło około 45000 zwiedzających. Trzonem imprezy był prężny niemiecki przemysł opakowaniowy reprezentowany przez 1023 wystawców, jednak można było zaobserwować wyraźny trend europeizacji targów. Udział wystawców międzynarodowych wyniósł 38 procent, a szczególnie silnie reprezentowane były europejskie kraje sąsiadujące z Niemcami, zwłaszcza Włochy, Holandia, Szwajcaria, Czechy oraz  Austria. Jeśli chodzi o nasz kraj, to na zeszłorocznych targach zaprezentowało się 55 polskich firm, reprezentujących różne sektory przemysłu związanego z całym łańcuchem wartości w branży opakowaniowej.

W tej chwili, jak można dowiedzieć się ze strony internetowej targów, swój akces do udziału w targach FachPack 2019 zgłosiło już 31 polskich przedsiębiorstw.

Wśród wystawców znajdzie się m. in. Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, jeden z czołowych producentów foli stretch w naszym kraju. Efekt Plus oprócz swoich obecnych produktów, takich jak folia stretch, folia stretch z zakładkami czy folia MINI RAP, zaprezentuje także innowacyjne produkty z dziedziny folii stretch, nad którymi pracuje i są w fazie testu.

Producent przedstawi również swoje czołowe marki: Seven, E7, High Slip, Efekt Strech Plus a także M50 która cieszy się dużym powodzeniem na rynku zachodnim.

Targi FachPack należą do ważniejszych spośród kilkunastu projektów realizowanych przez Targi Norymberskie (Nurnberg Messe). Są one wysoko oceniane przez branżę opakowań w Polsce za skuteczność w promocji polskiej oferty opakowaniowej. Kierownictwo FachPack od 10 lat owocnie współpracuje z Polską Izbą Opakowań, udostępniając na preferencyjnych warunkach stoisko informacyjno-promocyjne. Stąd pozytywna ocena dotychczasowej współpracy, czego wyrazem było przyznanie w dniu 9 kwietnia 2019 r. Targom Norymberskim specjalnego dyplomu Polskiej Izby Opakowań.

A oto jak wyglądała zeszłoroczna edycja targów FachPack:

Jacek Leszczyński


Czytaj więcej:
Folia 364
Puszki 100