Powołanie nowego CEO Grupy Sidel

Powołanie nowego CEO Grupy…

Zarząd Grupy Tetra Laval powołał Panią Monicę Gimre na prezesa i CEO Grupy Sidel od 1 lipca 2019 roku. Wybór na to stanowisko związany był z decyzją Pana Sama Strömersténa o przejściu na emeryturę po ponad trzech latach pracy na stanowisku prezesa i CEO oraz 36 latach w Grupie Tetra Laval.

Monica Gimre jest obecnie wiceprezesem wykonawczym ds. rozwiązań i sprzętu procesowego w Tetra Pak. Przed objęciem tego stanowiska zajmowała szereg stanowisk kierowniczych w Grupie, w tym wiceprezesa ds. marketingu i zarządzania ofertą oraz wiceprezesa ds. sprzedaży i serwisu technicznego działu procesowego Tetra Pak. Dołączyła do zespołu kierowniczego Tetra Pak Global w 2016 roku. Nowa prezes Grupy Sidel ma 58 lat i jest magistrem inżynierii chemicznej Lund University w Szwecji.

Grupa Sidel jest wiodącym dostawcą urządzeń, kompletnych rozwiązań, oraz projektowania i usług w dziedzinie opakowań do produktów płynnych, spożywczych, środków czystości i higieny z tworzywa PET, w puszkach i ze szkła. Grupa Sidel zatrudnia 5300 osób, a jej dochody w 2017 roku wyniosły 1,4 mld EUR.

Grupa Tetra Laval koncentruje się na technologiach przeznaczonych do skutecznej produkcji, pakowania i dystrybucji produktów spożywczych. Składa się z trzech niezależnych grup branżowych: Tetra Pak, Sidel i DeLaval - światowych liderów w swoich dziedzinach działalności. Grupa zatrudnia 35 000 pracowników, a jej dochody w 2017 roku wyniosły 13,9 mld EUR. Działalność prowadzi w ponad 170 krajach.

Źródło: Sidel


Czytaj więcej:
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland