Precision. Power. Productivity - elektryczne, wysokowydajne wtryskarki na targach Plastpol

Precision. Power. Productivity…

Jak co roku, podczas targów Plastpol w Kielcach będzie można odwiedzić stoisko firmy Sumitomo (SHI) Demag w stałym już miejscu na hali F, stoisko 16.

W tym roku firma pokaże serię nowości ze swojego portfolio - kompaktowe, zintegrowane gniazdo produkcyjne Handle & Place, szybkobieżną elektryczną wtryskarkę IntElect z najnowszej serii S oraz szybkie i dynamiczne roboty z nowej serii SDR Speed.

Hasłem przewodnim jest Precision.Power.Productivity - które w krótkich słowach opisuje najmocniejsze strony produktów jednego z największych producentów wtryskarek na świecie, równocześnie podkreślając wysoki poziom wiedzy specjalistycznej popartej wieloletnim doświadczeniem w technologii budowania maszyn do formowania wtryskowego.

W hasło przewodnie idealnie wpisują się prezentowane podczas tegorocznych targów Plastpol na stoisku F-16 dwa gniazda produkcyjne oparte na wtryskarkach z najnowszej serii IntElect, cechujące się znaczącą oszczędnością energii, niezwykłą precyzją przy wysokiej dynamice oraz wydajnością.

Pierwsza aplikacja będzie prezentacją technologii Handle & Place - w pełni zintegrowane gniazdo produkcyjne z prostą automatyzacją opartą na wysoko precyzyjnej wtryskarce z najnowszej serii IntElect2 o sile zwarcia 75 ton. W tej aplikacji będzie produkowany pojemnik modułowy Quest System opatentowany przez firmę Masterplast.

Produkcja będzie odbywać się w czasie 20 sekund. Polipropylenowe detale będą wtryskiwane do jednogniazdowej formy  firmy LustarBraform i odbierane przez robota 3-osiowego SDR 5S na którym zamontowano chwytak metodą szybkiego montażu firmy Gimatic. Materiał na detal dostarcza firma Borealis.    

handle-and-place
Handle & Place - Zintegrowany system automatyzacji oparty na energooszczędnej wtryskarce IntElect 2. Maszyna jest zintegrowana z robotem, transporterem taśmowym oraz obudową stanowiąc kompletne i kompaktowe gniazdo produkcyjne

W konfiguracji Handle & Place maszyna IntElect 2 75t jest skomunikowana z robotem 3-osiowym SDR 5S, wykonującym standardowe czynności, jak: usuwanie detalu z formy, przenoszenie go, a następnie odkładane na transporterze taśmowym, który również jest połączony na stałe z całą konstrukcją. Cała automatyzacja jest zabezpieczona obudową robota, zintegrowaną z resztą elementów gniazda, tworząc tym samym kompletny, wydajny system o kompaktowych rozmiarach, usprawniający produkcję przy wykorzystaniu niewielkiej ilości miejsca. Wystarczy więc jedynie uruchomić instalację i można ruszać z produkcją.

W technologii Handle & Place wtryskarka jak i robot są ze sobą idealnie skomunikowane, już na etapie tworzenia gniazda następuje sprzężenie wszystkich elementów w jednym programie, a więc nie potrzeba już dodatkowych złączy oraz instalacji programów, do klienta trafia gotowy produkt.

handle-and-place-2
Zintegrowany robot, transporter taśmowy i obudowa z ramą maszyny, tworzący prosty system automatyzacji Handle & Place

Wymiana danych między sterowaniem robota a systemem NC5 plus zapewnia pewny proces produkcji. Roboty SDR w zintegrowanej automatyzacji skonfigurowane są do niezawodnej komunikacji z systemem sterowania NC5 plus przez złącze wymiany danych. Aby ułatwić komunikację, interfejs robota zintegrowany jest z wyświetlaczem panelu sterowania NC5 plus. Dane robota zapisywane są razem z programem maszyny w katalogu form. Dzięki temu wszystkie dane produkcji i funkcje mogą być kontrolowane przez sterowanie NC5 plus. Co więcej, zintegrowana w maszynie opcjonalna drukarka może być w łatwy sposób wykorzystana do wydruku programu robota. Przechowywanie danych programu robota z powiązanym programem ustawiania maszyny i danymi katalogu znacząco ułatwia także wymianę formy oraz skraca ponowną konfigurację. Takie udogodnienia powodują, że praca na maszynie jest nieskomplikowana oraz bardziej przystępna dla operatora.

Pełna integracja wszystkich elementów gniazda oraz płynna komunikacja między nimi obsługiwana z poziomu jednego panelu NC5plus sprawia, że system zintegrowanej automatyzacji jest łatwy w obsłudze i nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy z zakresu automatyzacji aby móc wykorzystać jego cały potencjał i zwiększyć efektywność produkcji całego procesu.

Druga aplikacja to najnowsza, szybkobieżna, w pełni elektryczna i niezwykle wydajna wtryskarka IntElect S o sile zwarcia 180 ton. Charakteryzuje się ona niezwykłą wytrzymałością nawet w ekstremalnych warunkach. Nowa wtryskarka będzie zintegrowana również z nowością w portfolio firmy - Robotem SDR Speed7, tworząc razem imponująco wydajne gniazdo produkcyjne. Dzięki podniesieniu dynamiki w nowej serii robotów SDR Speed, czas usuwania detalu z formy oraz czas otwarcia formy w maszynach IntElect S uległ znacznemu skróceniu.

intelect-180
Szybkobieżna, energooszczędna wtryskarka z najnowszej serii IntElect 180 S przeznaczona do wymagających produkcji

Na nowej IntElect S o sile zwarcia 180 ton będą produkowane cienkościenne pokrywki do pojemników o wadze 33 gramy, w ekstremalnie krótkim czasie poniżej 4,7 sekund.  Materiał na detal PP również dostarczy firma Borealis.

Prezentacja kompaktowej, szybkobieżnej serii IntElect S na targach Plastpol  wyznacza także nową erę dla niemiecko-japońskiego producenta wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag. W segmencie szybkobieżnych maszyn do 1800 kN, zarówno standardowe jak i szybkobieżne maszyny będą wyposażone w technologię najnowszych napędów elektrycznych. Szybkobieżne, w pełni elektryczne wtryskarki z najnowszej serii IntElect S dostępne są z siłą zamykania od 500 do 1800 kN i prędkością wtrysku między 350 a 500 mm/s.

Nowa seria została specjalnie zaprojektowana do szybkich aplikacji, gdzie wymagany czas cyklu wynosi 3-10 sekund. Dzięki zoptymalizowanej konfiguracji silników i napędów, ten model wtryskarek przewyższa standardową wersję IntElect pod względem szybkości ruchów formy, wtrysku, dozowania, co przekłada się tym samym na znacznie krótszy czas cyklu i większe możliwości produkcyjne.

Zapraszamy na stoisko Sumitomo (SHI) Demag, hala F, stoisko F-16, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o energooszczędnych i wydajnych produkcjach formowania wtryskowego.

Źródło: Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Polska Sp. z o.o.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83