Premiera oprogramowania dla obrabiarek ESPRIT 2008

Premiera  oprogramowania dla… Już w październiku tego roku na rynku pojawi się najnowsza wersja programu ESPRIT 2008. Oprogramowanie CAM firmy Esprit jest zdecydowanym liderem w swoim sektorze. Żaden inny program typu CAM nie ma bowiem tylu wersji specjalnych przeznaczonych dla konkretnych użytkowników obrabiarek.

Producentem programu jest amerykańska firma DP Technology, która rozwija swój produkt już od 25 lat. Oddziały sprzedaży i wsparcia technicznego znajdują się w Europie, Azji oraz w północnej i południowej Ameryce, łącznie w ponad 70 krajach.

W tej chwili ESPRIT steruje obrabiarkami w ponad 15 tys. zakładach na całym świecie i jest dostępny u ponad 200 sprzedawców.

W Polsce dystrybutorem programu jest ESPRIT CAM CENTER. Firma współpracuje z różnymi producentami maszyn i dlatego program posiada aż 17 wersji specjalnych dedykowanych do współpracy z maszynami: Citizen, EMCO, HAAS, Mazak, Mori Seiki, Nakamura, Okuma, Wagner, Fanuc, Mitsubishi, Charmilles, Sodick, ONA, Makino, AGIE, Hitachi, Brother, Weingartner.

Esprit daje możliwość pełnego programowania przy frezowaniu w 2-5 osiach, toczeniu w 2-22 osiach, wycinania EDM w 2-5 osiach, wielozadaniowej obróbce frezarsko - tokarskiej i obróbce z osią B. Pozwala także na tworzenie operacji obróbek z każdej geometrii części (bryły, powierzchni, modelu krawędziowego). Symulacja obróbki płyty (obrabianej przygotówki) umożliwia weryfikację i optymalizację jakości i spójności obróbki części. Moduł CAD Esprit umożliwia projektowanie oraz import i eksport plików w 24 formatach graficznych, w tym: UGS, Solid Works, Solid Edge, Autodesk, Catia, ProE.

Oprogramowanie cechuje także wydajna symulacja w czasie rzeczywistym i pełna detekcja kolizji. Gwarantuje to, że nawet najbardziej skomplikowane detale będą wykonane poprawnie za pierwszym razem. Ponadto ESPRIT to pełna weryfikacja programu dzięki symulacji obróbki w jej kompletnym środowisku, z uwzględnieniem: narzędzi, osprzętu, zacisków, rodzaju materiału oraz detalu.

W naszym kraju zalety omawianego produktu doceniło już wielu producentów i dystrybutorów obrabiarek. Były to takie firmy jak: FAT HACO, Andrychowska Fabryka Maszyn, Sodick, ONA, Wagner Maschinen oraz Abplanalp.

Oprogramowanie CAM było już prezentowane przez zespół ESPRIT CAM CENTER na targach Plastpol i Mach - Tool. Wzbudziło duże zainteresowanie. Stoisko firmy odwiedziło za każdym razem blisko 200 osób - użytkowników ESPRIT i potencjalnych klientów oraz pracowników naukowych i studentów.

W celu lepszego zapoznania się funkcjonowaniem systemu polski oddział ESPRIT CAM CENTER organizuje specjalne prezentacje, również na projektach klientów i szkolenia. Wdraża także oprogramowania u klientów oraz udziela wsparcia technicznego.

Czytaj więcej:
Nowości 316

Reportaże

Forum