Prestiżowa nagroda dla Dassault Systèmes

Prestiżowa nagroda dla Dassault…
Firma Dassault Systèmes poinformowała o zajęciu 1. miejsca na opublikowanej przez Corporate Knights liście 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie (Top 100 Most Sustainable Corporations in the World).

Corporate Knights Global 100 index jest uznanym na całym świecie standardem w zakresie analizy poziomu zrównoważenia przedsiębiorstw. Ranking oparty jest na końcowym wyniku obliczeń wielu wskaźników, takich jak: dbałość o środowisko naturalne, finanse, kwestie społeczne i zdolność do innowacji. W tym roku po raz pierwszy pod uwagę brana była również ocena produktów przedsiębiorstwa pod kątem ich wartości dla zrównoważonego rozwoju.

Firma Dassault Systèmes znalazła się na liście Global 100 index po raz siódmy z rzędu. Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu stanowi jednoznaczne uznanie dla jej strategii zrównoważonego rozwoju, uwzględniającej szereg działań - od tych mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu jej działalności na środowisko naturalne po rozwój kadr przyszłości i stworzenie definicji nowych modeli biznesowych w erze „Renesansu Przemysłu”.

- Pierwsze miejsce w rankingu Corporate Knights to niezwykły zaszczyt dla firmy Dassault Systèmes i dowód uznania dla naszej wizji dążenia do harmonii pomiędzy produktem, naturą i życiem, a także dla naszych starań zmierzających do wcielania tej wizji w życie, we wszystkim, co robimy - powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman & CEO, Dassault Systèmes.

- W wirtualnym świecie, możemy symulować i oceniać wpływ produktu na środowisko naturalne jeszcze zanim zostanie fizycznie wyprodukowany. Co więcej, światy wirtualne działają na ludzką wyobraźnię – rozszerzają i ulepszają świat rzeczywisty. Platforma 3DEXPERIENCE pozwala innowatorom odgrywać kluczową rolę w procesie wymyślania zrównoważonych modeli. Tak jak im pomagamy tworzyć rzeczy w nieznany dotąd sposób, tak samo pracownikom pomagamy zdobywać nową wiedzę. Bijący rekordy Solar Impuls - samolot napędzany energią słoneczną; zwycięskie zespoły, które wzięły udział w konkursie Hyperloop Pod; zoptymalizowane usługi dla społeczności miasta; wytwarzanie przyrostowe części samolotów, które w efekcie są lżejsze o 80 proc. - to tylko nieliczne przykłady, które mógłbym z dumą podać dla każdej spośród 12 gałęzi przemysłu, z jakimi współpracujemy.

Ponad 25 milionów innowatorów i 220 tys. firm korzysta z platformy 3DEXPERIENCE do wyobrażenia sobie, wynalezienia i dostarczenia przełomowych rozwiązań, które przyczyniają się do zwiększenia poziomu zrównoważonego rozwoju w takich dziedzinach, jak: energetyka, mobilność, przestrzeń miejska, nauki przyrodnicze i nowoczesne technologie.

Źródło: Dassault Systèmes


Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska