Producent folii wraca do dawnej nazwy spółki

Producent folii wraca do dawnej…
Spółka Ergis-Eurofilms SA działa ponownie pod nazwą Ergis SA. Uchwałę w tej sprawie podjęło czerwcowe walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, a w ubiegły piątek zmiana została zatwierdzona przez sąd. Zmiana oznacza powrót do nazwy, pod którą firma działała pierwotnie, w latach 1998 – 2007.

Jednocześnie spółka podjęła decyzję o wystąpieniu do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA o zmianę skrótu nazwy na potrzeby notowań na GPW z EEF na EGS. Wraz ze zmianą nazwy Grupa uruchomiła także nowe strony internetowe pod adresem www.ergis.eu.

- Mija siedem lat od połączenia Ergis SA i Eurofilms SA, w trakcie których Grupa Ergis, jako lider przetwórstwa tworzyw sztucznych, zyskała znaczną rozpoznawalność - powiedział Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Ergis SA. - Dawny udziałowiec brytyjski spółki Eurofilms SA działa nadal pod nazwą Eurofilms Extrusion Ltd., w efekcie czego coraz szersza działalność prowadzona przez Ergis-Eurofilms SA na rynku europejskim prowadziła nierzadko do trudności w odróżnianiu produktów obu spółek. W trakcie czerwcowego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariusze spółki uznali, że nadszedł już właściwy moment na powrót do historycznej nazwy Ergis SA która towarzyszyła budowie Grupy Kapitałowej. Nowa-stara nazwa jest prostsza i była zwyczajowo nieprzerwanie używana przez wielu klientów i dostawców spółki, wierzymy więc że ten powrót do korzeni zostanie przyjęty z sympatią. Jednocześnie ze zmianą nazwy uruchomiliśmy także nasz nowy, unowocześniony serwis www, by podkreślić to wydarzenie.

Grupa Ergis posiada sześć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, dwa w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC. W 2013 roku przychody Grupy przekroczyły 673 mln zł.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska