Projekt pojemnika do próbek farb

Projekt pojemnika do próbek farb
Zdolność RPC do dostarczania kompleksowych rozwiązań w zakresie opakowań, obejmująca projektowanie oraz specjalistyczną produkcję różnych komponentów, zyskała uznanie producenta farb ICI, który wybrał RPC jako dostawcę pojemnika do próbek farb z nowej serii Dulux Colour.

Nagrodzone w konkursie Starpack trzyczęściowe opakowanie, opracowane przez własny dział projektowy RPC, jest wyposażone w innowacyjne zabezpieczenie gwarancyjne, zapobiegające otwieraniu pojemników w sklepie przez konsumentów. Opakowanie zachowuje miejsce na etykietę i wymiary całkowite istniejącego pojemnika, ale zawartość materiału została ograniczona w celu zminimalizowania wpływu pustego pojemnika na środowisko naturalne.

Nowe opakowanie demonstruje także zalety współpracy międzyzakładowej w RPC, ponieważ składa się na nie korpus formowany z rozdmuchem z HDPE wytwarzany w RPC Containers Raunds oraz formowane wtryskowo wieczko polipropylenowe z zabezpieczeniem gwarancyjnym z dołączonym pędzlem, przy czym wieczko oraz pędzel produkowane są przez RPC Containers Market Rasen.

Wieczko jest wyposażone w unikatowy kwadratowy pasek gwarancyjny do oderwania, który pozwala na obracanie wieczka aż do usunięcia paska, zapobiegając testowaniu produktu w sklepie. Pasek gwarancyjny umieszczony jest w rowku w korpusie pojemnika, dzięki czemu zabezpieczenie przed niepożądanym otwieraniem nie wpływa negatywnie na ogólną estetykę opakowania.

Ponadto obniżono znacznie wagę opakowania dzięki pomysłowemu przeprojektowaniu wieczka i pędzla. Pędzel jest wciśnięty w uchwyt pierścieniowy wewnątrz wieczka.

Opakowanie to zdobyło Brązową Gwiazdę w konkursie Starpack Awards w 2004 r.

RPC Containers Ltd
Grove Street, Raunds,
Northants NN9 6ED
Tel: + 44 (0) 1933 623311
Fax: + 44 (0) 1933 622126/461305
Email: sales@rpc-raunds.co.uk

RPC Containers Ltd
Gallamore Lane, Market Rasen
Lincolnshire LN8 3HZ
Tel: + 44 (0) 1673 840200
Fax: + 44 (0) 1673 840240
Email: sales@rpc-marketrasen.co.uk

Czytaj więcej: Opakowania 1103