Przełomowe rozwiązanie zbierające Gebo AQFlex firmy Sidel

Przełomowe rozwiązanie zbierające…

Zainstalowane po raz pierwszy w największym wariancie, na terenie zakładu Orangina Suntory France w Meyzieu, rozwiązanie Gebo AQFlex firmy Sidel do przenoszenia i zbierania produktów, wydłuża czas pracy linii pakującej PET do napojów bezalkoholowych, oferując wysoki poziom elastyczności, umożliwiając zakładowi obsługę niezwykle zróżnicowanego asortymentu produkcyjnego, obejmującego łącznie dziewięć formatów butelek o różnych kształtach. Ponadto, dzięki możliwości dostosowania prędkości obsługi produktów do tempa produkcji, rozwiązanie Gebo AQFlex przyczyniło się w dużym stopniu do utrzymania jakości produktów wytwarzanych w zakładzie Orangina Suntory France, zapewniając płynną i bezstykową obsługę wyrobów.  

Grupa Suntory powstała w 1899 roku w japońskiej Osace. Dziś liczy 300 spółek zależnych i zatrudnia przeszło 38000 pracowników, należąc do szacownego grona najstarszych i największych firm zajmujących się dystrybucją napojów w Japonii. 

Francuska spółka Orangina Suntory France została przejęta przez grupę w 2009 roku. Przekraczający 20% udział w rynku francuskim w kategorii napojów owocowych (20,2% w 2019 roku) i cztery zakłady produkcyjne na terenie Francji, znajdujące się w La Courneuve, Meyzieu, Donnery i Châteauneuf-de-Gadagne sprawiają, że spółka Orangina Suntory France pozostaje jednym z czołowych graczy w segmencie napojów, osiągającym obroty wynoszące 908 milionów euro w 2019 roku, a także posiadającym bazę konsumentów liczącą 17 milionów gospodarstw domowych we Francji . Spółka zdominowała rynek napojów dzięki wprowadzeniu na półki przeszło 350 produktów, w tym sześciu flagowych marek – Orangina, Schweppes, Oasis, Pulco, Champomy i Maytea.

System zbierania produktów nowej generacji, oferujący wysoką elastyczność i pełną obsługę produktu

W 2017 roku spółka Orangina Suntory France zakupiła całkowicie nową linię pakującą do zakładu w Meyzieu, łączącą w sobie urządzenia różnych producentów, w tym urządzenie Aseptic Combi PredisTM firmy Sidel. 

Biorąc pod uwagę fakt, że nowa linia odpowiada za produkcję dziewięciu formatów butelek, od 0,2 do 1 litra, obejmujących łącznie cztery marki – Oasis, Pulco, Maytea i O'verger, spółka Orangina Suntory France poszukiwała nowego rozwiązania do zbierania produktów, które byłoby w stanie obsługiwać różne formaty i kształty butelek, w tym kwadratowe butelki, które zwykle stanowią piętę achillesową rozwiązań zbierających produkty. - Nasze doświadczenie nauczyło nas, że wykorzystywanie procesów zbierania produktów, w których różne produkty stykają się ze sobą, może spowodować uszkodzenie cienkościennych butelek PET, których używamy do pakowania naszych niegazowanych napojów, wpływając tym samym negatywnie na ogólną jakość produkcji – wyjaśnia Hubert Couppey, kierownik projektu w dziale rozwoju operacyjnego spółki Orangina Suntory France.- Co więcej, jedną z najważniejszych kwestii była dla nas elastyczność, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że kwadratowe butelki często blokują klasyczne rozwiązania zbierające produkty. Takie zatory mogą prowadzić do przestojów na liniach produkcyjnych, co może przełożyć się na obniżenie ogólnej wydajności produkcji całego zakładu.


Czytaj więcej:
Maszyny 578
Butelki 283

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum