Przyszłość europejskiej branży opakowań na Targach In-Pack

Przyszłość europejskiej branży…

Firmy z europejskiej czołówki branży opakowaniowej, liczne sfery tematyczne, wszystkie rodzaje opakowań i etykiet, a także specjalistyczne maszyny na premierowej edycji Targów In-Pack! Wydarzenie jest znakomitą szansą do odkrycia trendów z branży oraz nawiązania kontaktów biznesowych wartych miliony złotych! Przedsiębiorcy mogą jeszcze dołączyć do grona wystawców wydarzenia zaplanowanego od 13 do 15 lutego w Targach Kielce.

Opakowania, innowacyjne technologie oraz unikatowe maszyny zaprezentują m.in. polskie, litewskie oraz niemieckie firmy. Wystawcami na Targach In-Pack zostali m.in. Polska Grupa Serwisowa oraz litewski producent samoprzylepnych etykiet Ardekas. Na wydarzeniu pojawią się także Klaster Creative Packaging Group i Polska Izba Opakowań. Działająca od 2016 roku w branży usług logistycznych firma Relopack została współorganizatorem targów.

In-Pack to spotkania, wiedza i kontakty biznesowe opakowane w profesjonalizm Targów Kielce

Targi Kielce połączą wiodących przedsiębiorców z europejskiego sektora logistyki. Na wystawie znajdą się przedstawiciele takich segmentów, jak opakowania; techniki pakowania; etykietowanie i nadruk; e-commerce; automatyka, robotyka i maszyny oraz surowcy do produkcji opakowań. Jednym z punktów targów In-Pack będzie strefa pokazowa Let's Pack It!, w której będzie można zobaczyć funkcje ramienia robotycznego, systemy do automatycznego pakowania oraz procesy jego optymalizacji. Dzięki licznym pokazom i strefom tematycznym, In-Pack sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających zwiedzających.


tk-mb

Druga edycja LogInPack

Międzynarodowy Kongres dla branży logistycznej i opakowaniowej LogInPack będzie wydarzeniem towarzyszącym targom. Merytoryka najwyższej próby – tak można podsumować pierwszą edycję, która odbyła się w lutym 2023 roku w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Podczas drugiego kongresu eksperci omówią najnowsze trendy oraz innowacje i wyzwania w dziedzinie logistyki i opakowań. Prelegenci zaprezentują wiele interesujących koncepcji i rozwiązań do optymalizacji procesów logistycznych, zwiększenia efektywności i minimalizacji wpływu na środowisko.

Polscy producenci – w czołówce Europy

Krajowe firmy przemysłu opakowań są najprężniej rozwijającymi się w Europie. W Polsce działa 1/5 wszystkich firm z branży opakowań Unii Europejskiej. Jak wynika z analizy Banku Pekao S.A, zatrudniają one 14 proc. wszystkich pracowników tego sektora w UE. Dominujące segmenty to: opakowania z papieru, tektury oraz tworzyw sztucznych. Te stanowią 75% całej produkcji. Na pozostałą część składają się opakowania metalowe, szklane oraz drewniane. W każdym z tych sektorów Polska należy do czołowej piątki UE-27 pod względem wartości produkcji.


zdjecie-4

Kielecki ośrodek targowy to doświadczenie

Targi Kielce od 31 lat specjalizują się w organizacji wydarzeń biznesowych, które przyciągają światowych wystawców i pozwalają na skuteczne nawiązywanie współpracy. Kielecki ośrodek wystawienniczy jest drugim w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem powierzchni zajmowanej przez wystawców i liczby wystawców. Targi Kielce sukcesywnie organizują wydarzenia z sektora logistyki i przemysłu. Wiosna 2023 roku była wypełniona rekordowymi wydarzeniami. Przemysłową Wiosnę, czyli imprezę spod znaku STOM, odwiedziło ponad 19 tysięcy zwiedzających. Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol zaowocowały znakomitą liczbą zawartych kontraktów i relacji biznesowych.

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack odbędą się w Targach Kielce od 13 do 15 lutego 2024 roku.

Reportaże

Forum