QEV Technologies wykorzystuje platformę 3DExperience od Dassault Systèmes

QEV Technologies wykorzystuje…

Dassault Systèmes ogłosiło, że hiszpańska firma QEV Technologies, specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach z zakresu e-mobilności wykorzystywanych w elektrycznych autach wyścigowych, wdroży platformę 3DExperience w chmurze w celu poprawy efektywności oraz stymulowania rozwoju działalności biznesowej związanej z tworzeniem przyjaznych środowisku, zrównoważonych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego.

QEV Technologies będzie korzystać z platformy 3DExperience w chmurze aby skrócić czas realizacji projektów inżynieryjno-elektryfikacyjnych firmy. Chmurowa instancja platformy 3DExperience pozwala zunifikować prace projektowe i inżynieryjne w całym przedsiębiorstwie dzięki wykorzystaniu jednolitego środowiska cyfrowego angażującego przeróżne dyscypliny. Zespoły QEV Technologies mogą współpracować w czasie rzeczywistym bez względu na czas i miejsce oraz dzielić się wiedzą i know-how, mając możliwość śledzenia postępów pracy i redukcji kosztów.

– Dzięki bogatemu doświadczeniu w sportach motorowych i wyścigach samochodów elektrycznych nasza firma jest w stanie opracowywać najnowocześniejsze technologie. Jesteśmy nie tylko liderem pod względem projektowania i produkowania rozwiązań z zakresu e-mobilności, ale także idealnym partnerem technologiczno-inżynieryjnym, zdolnym spełniać oczekiwania klientów pod względem m.in. żywotności akumulatorów, zakresu adaptacji, niezawodności i wydajności oraz czasu wprowadzenia na rynek – mówi Joan Orús, dyrektor generalny QEV Technologies. – Z powodzeniem korzystamy już z aplikacji Dassault Systèmes z rodziny CATIA, dlatego zdecydowaliśmy się przejść na chmurową instancję platformy 3DExperience, aby móc czerpać korzyści, jakie oferuje ona w zakresie m.in. współpracy i zarządzania projektami, a ponadto opracowywać nasze produkty szybciej i pozyskiwać nowych klientów. W kontekście samej decyzji o współpracy nie bez znaczenia była także renoma, jaką Dassault Systèmes cieszy się w sektorze pojazdów elektrycznych na całym świecie.

ds

W miarę jak branża motoryzacyjna sukcesywnie skłania się ku pojazdom z napędem elektrycznym, podłączonym do internetu i autonomicznym, innowacyjne firmy i technologie mają coraz większy wpływ na design. Konkurencyjny rynek wymaga nie tylko nowych sposobów postrzegania oraz rozwijania wrażeń związanych z użytkowaniem pojazdów, ale także innowacyjnych metod zarządzania złożonymi projektami oraz dostarczania inteligentnych, bezpiecznych i efektywnych systemów mobilności.

– Dassault Systèmes cieszy się renomą w różnych gałęziach przemysłu motoryzacyjnego, w tym także w specjalistycznych firmach technologicznych, które koncentrują się na wprowadzaniu konkurencyjnych nowych technologii na tor wyścigowy tak szybko, jak to możliwe" – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Platforma 3DExperience pozwoli firmie QEV Technologies nie tylko zoptymalizować współpracę oraz wysiłki koncepcyjne, ale także usprawnić komunikację między poszczególnymi interesariuszami. W szerszym kontekście oznacza to zwiększenie tempa transformacji całej branży w kierunku e-mobilności.


Czytaj więcej:
Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum