RJ Corp w Indiach wdraża aseptyczną technologię PET firmy Sidel

Zoptymalizowana i wydajna aseptyczna linia pakująca PET

Oprócz Aseptic Combi Predis, kompletna linia w RJ Corp w Pendżabie jest wyposażona w bardzo konkurencyjne i elastyczne rozwiązanie End of Line. Obejmuje ono bezszwową obkurczarkę VersaFilm Access, oferującą najlepsze połączenie jakości produkcji, wydajności i ceny przy średnim poziomie prędkości. Zawiera również automatyczny i bezpieczny paletyzator typu layer-by-layer (warstwa po warstwie) PalKombi operujący na poziomie podłoża i umożliwiający łatwy dostęp i kontrolę. Aby lepiej zrozumieć sposób działania linii i zmaksymalizować Ogólną Wydajność Sprzętu, RJ Corp zainwestowała również w Narzędzie Poprawy Wydajności (Efficiency Improvement Tool  - EIT) firmy Sidel. To modułowe i skalowalne oprogramowanie udostępnia najważniejsze wskaźniki wydajności, raporty i analizy oparte na danych bieżących i historycznych, aby umożliwić lepsze zrozumienie przepływu linii, odkrywanie źródeł strat wydajności i uzyskanie dogłębnej oceny wydajności. Monitoruje ono jakość, straty, zużycie, akumulację i identyfikowalność, oraz łączy się z urządzeniami kontrolnymi i systemami biznesowymi.

Aby jak najlepiej wykorzystać tę linię, przeprowadzono specjalne szkolenie w celu umożliwienia wszystkim technikom RJ Corp uzyskania odpowiedniej wiedzy na temat aseptycznych opakowań PET, w tym systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP -  Hazard Analysis Critical Control Point), a tym samym - uniknięcia ryzyka zanieczyszczenia lub też skutecznego wykrycia przyczyn źródłowych, jeśli już do niego dojdzie. Od momentu wdrożenia i walidacji linia z powodzeniem działa z wydajnością do 36 000 butelek na godzinę. Ogólnie rzecz biorąc, rozszerza możliwości produkcyjne pod względem wolumenu, a także większej liczby jednostek magazynowych.

Zapewnienie wydajności pakowania w całym łańcuchu dostaw 

Tradycyjnie, w Indiach mleko pakuje się w woreczki, szklane butelki lub kartony. Wybierając technologię aseptycznego pakowania PET firmy Sidel, RJ Corp poszerzyła opcje pakowania swoich produktów LDP. Zupełnie nowa butelka PET spełnia wysokie standardy jakości żywności i zapewnia wyjątkowe doświadczenia klientów, a PET stanowi opłacalny i trwały materiał. Podczas wdrażania linii pakującej, firma Sidel podzieliła się również swoim doświadczeniem w zakresie opakowań PET i pomogła zaprojektować nową butelkę PET, umożliwiając zastosowanie takich samych kształtów i nakrętek zarówno do mleka UHT Cream Bell, jak i do soków Tropicana. Rozmiar nakrętki dla wszystkich formatów butelek wynosi 33 mm, co jest typową szerokością w przypadku LDP, ale dość rzadką w przypadku soków. W rezultacie, eksperci firmy Sidel opracowali i zaprojektowali kultowy kształt butelki w trzech formatach - 200 ml, 500 ml i 1 l. 

Wszystkie kształty i formaty butelek zostały wewnętrznie zatwierdzone, poddane analizie Metodą Elementów Skończonych (MES) i walidacji na miejscu przed rozpoczęciem produkcji przemysłowej w celu zapewnienia wytrzymałości i wydajności butelek w całym łańcuchu dostaw. Firma Sidel zaprojektowała również specjalne preformy, aby osiągnąć optymalną wagę butelki w celu spełnienia wymogów technologii sterylizacji preform na sucho i uniknąć jakichkolwiek naprężeń termicznych w butelce. Nowe opakowanie, produkowane z białego, jednowarstwowego, barierowego PET, zapewnia okres przydatności do spożycia wynoszący do 9 miesięcy w przypadku mleka UHT. Ponadto, wszystkie przezroczyste butelki na sok Tropicana spełniły warunki wymagających protokołów zatwierdzenia PepsiCo.

Mając na uwadze dobre doświadczenia oraz satysfakcję z instalacji kompletnego aseptycznego rozwiązania pakującego firmy Sidel w Pendżabie, Varun Beverages Ltd. ponownie wybrała firmę Sidel dla dokładnie tego samego zakresu dostaw dla innego zakładu, zlokalizowanego w środkowo-wschodnich Indiach.

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum