Radpol podpisuje nowe umowy

Radpol podpisał umowę z rosyjskim Instytutem Fizyki Nuklearnej na dostawę drugiego akceleratora o energii 4,5 MeV. Spółka będzie wykorzystywać akcelerator elektronowy na skalę przemysłową przy produkcji wyrobów termokurczliwych.

Radpol jest jednym z liderów krajowego rynku wyrobów termokurczliwych. Kilkanaście tygodni temu zadebiutował na warszawskiej giełdzie.

Uruchomienie drugiego, nowocześniejszego akceleratora o większej energii wynika z rosnącego zapotrzebowania rynku na wyroby termokurczliwe oraz usługi sieciowania.

Dzięki akceleratorowi firma ma szansę wzbogacić swoją ofertę produktową i wkroczyć z nią na nowe rynki. Inwestycja pozwoli zdobyć jej takie segmenty rynku jak: gazownictwo, kopalnie węgla brunatnego i miedziowego, motoryzacja i elektronika oraz branża wodno-kanalizacyjna.

- Zakup drugiego akceleratora do przemysłowego sieciowania radiacyjnego zamierzamy częściowo sfinansować z planowanej emisji akcji. Dzięki tej inwestycji staniemy się bezkonkurencyjnym producentem wykorzystującym tę technologię. Ponadto, posiadanie dwóch akceleratorów o różnej energii pozwoli nam na ponad dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy, co w efekcie przyczyni się do zwiększenia oferowanego asortymentu - mówi Andrzej Sielski, prezes Radpol SA.

Inwestycja częściowo zostanie pokryta z kredytu technologicznego przyznanego spółce w ramach inwestycji w nowe technologie.

To nie koniec transakcji zawieranych przez Radpol. Spółka podpisała niedawno jeszcze jedną umowę z rosyjskim Instytutem Fizyki Nuklearnej. Tym razem na modernizację posiadanego już akceleratora. W tej chwili jest to jedyny w naszym kraju akcelerator elektronowy o energii 2 MeV wykorzystywany na skalę przemysłową. Służy do obróbki sieciowania radiacyjnego.

Uzyskane tym sposobem materiały odznaczają się unikalnymi cechami. Posiadają wyższe parametry techniczne, dzięki czemu nie korodują pod wpływem promieniowania UV oraz osiągają temperaturę topnienia dopiero przy ok. 125 st. C. Dzięki temu żywotność asortymentu termokurczliwego firmy znacznie się wydłuża.

Oprócz kontraktów z Rosjanami Radpol podpisał w ostatnim czasie również umowę na dofinansowanie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości projektu dotyczącego uruchomienia linii technologicznych do produkcji wyrobów termokurczliwych. Dofinansowanie opiewa na kwotę 5 mln zł. Dzięki temu spółka wzbogaci się m.in. o trzy nowoczesne linie technologiczne do rozdmuchu ciągłego, w tym dwie linie na podczerwień i rolki podgrzewające oraz jedną linię wykorzystującą glikol jako medium grzewcze.

Czytaj więcej: Umowy 120 Maszyny 478 Rury 75

brak
 

Producent rur termokurczliwych z polietylenu sieciowanego radiacyjnie

Polska