RePlast Eurasia ze wsparciem EuPC

RePlast Eurasia ze wsparciem…

European Plastics Converters Association (EuPC), organizacja zrzeszająca 50 000 firm w Europie, została sponsorem targów RePlast Eurasia Plastic Recycling and Raw Materials Fair, które odbędą się w Stambule w dniach 2-4 maja tego roku we współpracy z Green Transition and Technology Association (PAGÇEV) i TÜYAP. Prezes PAGÇEV Yavuz Eroğlu wyraził się o poparciu EuPC następująco: - RePlast Eurasia Plastic Recycling and Raw Materials Fair będzie platformą realizującą ambitny europejski program Zielonej Transformacji w regionie i odegrają kluczową rolę w Zielonej Transformacji i Greentech. Podczas gdy cała uwaga naszej branży skupia się na krokach, które podejmiemy w tym zakresie, postrzegamy recykling tworzyw sztucznych jako okazję, której nie można przegapić.

Dyrektor zarządzający EuPC Bernard Merkx i prezes PAGÇEV Yavuz Eroğlu połączyli siły na rzecz zielonej transformacji z targami RePlast Eurasia

Prezes PAGÇEV, Yavuz Eroğlu oceniaja współpracę, która ma zostać nawiązana z EuPC podczas organizacji RePlast Eurasia, jako niezwykle ważny postęp w zakresie celów Turcji, aby stać się częścią europejskiego partnera w zakresie zielonej transformacji. - Od dnia, w którym rozpoczęliśmy pracę nad RePlast Eurasia, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z różnych części świata, zwłaszcza z Europy. Wierzymy, że RePlast Eurasia i nasz kraj będą stanowić ważne miejsce dla krajów, które dostrzegają potencjał Turcji w tej dziedzinie i rozumieją znaczenie recyklingu na świecie. Musimy nadać priorytet znaczeniu recyklingu, który szybko rozprzestrzenia się na świecie, nie tylko w branży tworzyw sztucznych, ale także jako wszyscy przemysłowcy i eksporterzy.


eupc


Turcja staje się centrum globalnego recyklingu zarówno dzięki dynamicznie rozwijającym się inwestycjom w recykling, jak i liberalnej polityce w zakresie surowców odpadowych. W związku z tym Turcja ma dostęp do surowców odpadowych zarówno w kraju, jak i z importu. Jako jeden z największych importerów odpadów z tworzyw sztucznych, ze swoją 80-milionową populacją i wspaniałymi miejscami turystycznymi, Turcja generuje duże ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Równolegle do dynamicznie rozwijającego się przemysłu, turecki przemysł maszyn i urządzeń do recyklingu dokonał wielkiego skoku, zaspokajając zarówno popyt krajowy, jak i międzynarodowy. Turcja jest drugim co do wielkości producentem wyrobów z tworzyw sztucznych w Europie po Niemczech, z roczną produkcją na poziomie 11 milionów ton.

RePlast Eurasia, Plastics Recycling Technology and Raw Materials Exhibition zostanie zorganizowana przez TÜYAP i PAGCEV Green Transition and Technology Association w Stambule w dniach 2-4 maja 2024 r. Eroğlu stwierdził, że osiągnięto rekord w rejestracjach online odwiedzających z zagranicy, a podczas targów odbędzie się kongres i ceremonia wręczenia nagród.

replast-eurasia-fair