Recykling Rejs po Pętli Żuławskiej i Toruńskiej

Recykling Rejs po Pętli Żuławskiej… Dominik Dobrowolski wypłynął w szósty już Recykling Rejs - Odzyskuj tworzywa sztuczne. Celem akcji, której współorganizatorem jest Fundacja PlasticsEurope Polska, jest walka z zanieczyszczeniem oraz zaśmieceniem rzek i mórz.

Tym razem dystans do przepłynięcia kajakiem wyniesie ponad 500 km trasą z Gdańska (start 6 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska) do Gdańska (30 czerwca) przez: Elbląg, Ostródę, Iławę, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz. Podróżnik będzie będzie płynąć przez Wisłę, Zalew Wiślany, Kanał Elbląski, jezioro Jeziorak oraz dziką Drwęcę. W każdym porcie, marinie, na każdym brzegu będzie zachęcać napotkane osoby do wspólnego sprzątania, ale przede wszystkim do nieśmiecenia.

W latach ubiegłych odbyły się następujące Recykling Rejsy: Odra 2011, Wisła 2012, Przez Polskę 2013, Warszawa-Berlin 2014, Bałtyk 2015.

Dominik Dobrowolski zajmuje się edukację ekologiczną od lat 80. Prowadzi ekologiczne wykłady i warsztaty w szkołach, organizacjach społecznych, samorządach oraz firmach. Jest organizatorem licznych ekoakcji, takich jak np: EkoWalentynki, Kultura to Natura, Recykling daje owoce, Kwiaty za elektrograty... Edukuje podróżując na rowerze i w kajaku, spotykając się z napotkanymi ludźmi.

Czytaj więcej:
Ekologia 402

Reportaże

Forum